Apple Watch 7 Aluminum 41 mm
Wideo 4Zdjęcia 59 |
Siódma generacja smartwatchy Apple, wydana w 2021 roku. Nie było żadnych zasadniczych zmian ani w konstrukcji, ani w charakterystyce: producent zwiększył rozmiar wyświetlacza o 20% i przyspieszył ładowanie o 33% (w porównaniu do swoich poprzedników). Jednak wciąż jest to gadżet z najwyższej półki, z wysokiej jakości materiałów i świetnymi możliwościami śledzenia aktywności i zdrowia użytkownika.
Wersja z aluminiową obudową oferuje ogromną liczbę kolorów i pasków - na każdy gust i do każdego stroju, czy to biznesowego, czy dresowego. Oprócz odpornej na wodę i kurz obudowy, producent zastosował również ultrawytrzymałą przednią szybę wyświetlacza z ochroną przed pęknięciami. Zestaw czujników nie uległ zmianie: Apple Watch 7 Aluminium może mierzyć tętno i poziom saturacji krwi, wykonać EKG, zliczać kroki i spalone kalorie, monitorować sen, wykrywać upadek właściciela w celu wysłania sygnału SOS do wybranych kontaktów, a zegarek jest wyposażony we wbudowany moduł GPS, kompas, wysokościomierz i barometr dla prawdziwych miłośników ekstremalnych wrażeń. Model pozwala płacić za zakupy za pomocą Apple Pay, słuchać muzyki podczas ćwiczeń oraz odbierać połączenia przychodzące za pomocą mikrofonu i głośnika. Nadal wymaga codziennego ładowania (żywotność baterii to tylko 18 godzin), ale funkcja Boost Charge pozwala naładować baterię od 0% do 80% w 45 minut.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Apple 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Apple.
Przez wszystkie lata swojego istnienia wygląd Apple Watch zmienił się nieznacznie. Wbrew oczekiwaniom nie zmieniło się to nawet teraz, gdy do mas trafiła siódma generacja „jabłkowych” inteligentnych zegarków. Pod względem wielkości pozostały takie same, ale ekran zegarka urósł o około 20% w porównaniu do poprzedniej wersji.
Drobna aktualizacja
Tę aktualizację smartwatcha można słusznie nazwać drobną. Nie przyniosła żadnych kardynalnych innowacji, a główne punkty w urządzeniu zostały „wykończone” tylko kosmetycznie. Na nieblaknącym ekranie gadżetu do noszenia może być wyświetlana jedna z wielu konfigurowalnych tarcz – ze względu na specyfikę ekranu nie są one dostępne na innych zegarkach Apple Watch. Duży wyświetlacz pokazuje również informacje o aktywności użytkownika, zmierzone wskaźniki stanu zdrowia, przychodzące wiadomości, na które można odpowiedzieć za pomocą pełnoformatowej klawiatury.
Różnorodność czujników
Jeśli chodzi o czujniki, smartwatch posiada znajomy zestaw z dokładnego pulsometru, czujnika EKG, pulsoksymetru i czujników monitorowania snu. Przydatna będzie również funkcja wykrywania upadku „nosiciela”. Zwolennicy ekstremalnego wypoczynku i aktywnego trybu życia docenią obecność barometru, wysokościomierza, kompasu i modułu GPS. Na swoim miejscu znajduje się również chip NFC używany w systemach płatności zbliżeniowych Apple Pay. Wszystkie te moduły komunikacyjne są zapakowane w aluminiową kopertę z ochroną przed kurzem (IP6X) i głębokim nurkowaniem (WR50).
Stylowy dodatek
Apple Watch 7 może wykonywać połączenia bez przywiązywania się do smartfona, pomaga osiągać cele w codziennych czynnościach i jest stylowym i funkcjonalnym akcesorium. Dodatkowo zegarek zachował kompatybilność z poprzednimi generacjami pasków. Wątpliwości pojawiają się tylko co do czasu pracy na baterii gadżetu, który deklarowany jest na poziomie do 18 godzin. Na szczęście zegarek posiada funkcję szybkiego ładowania – od zera do 80% w około 40 minut. Magnetyczna ładowarka dostarczana w zestawie z zegarkiem ma teraz „ogonek” ze złączem USB C.
Modyfikacje Apple Watch 7 Aluminum
Ceny na Apple Watch 7 Aluminum |
---|---|---|---|---|
Apple Watch 7 Aluminum 41 mm | od 2 000 zł | 2 oferty | ||
Apple Watch 7 Aluminum 41 mm Cellular | od 1 628 zł | 12 oferty | ||
Apple Watch 7 Aluminum 45 mm Cellular | od 2 402 zł | 4 oferty |