Procesor AMD Ryzen 9 Vermeer 5950X OEM (100-000000059)
Wideo 18Zdjęcia 2 |
AMD Ryzen 9 Vermeer 5950X OEM |
|
Flagowy, wysokowydajny 16-rdzeniowy procesor do komputerów stacjonarnych oparty na mikroarchitekturze Zen 3 (rdzeń Vermeer 7 nm). Przeznaczony do montażu na płytach głównych wyposażonych w gniazdo procesora AMD AM4 i chipsety serii AMD 500 (kompatybilność z płytami głównymi opartymi na chipsetach B450 / X470 zależy od producenta). Jest to szczyt trzeciej generacji konsumenckich procesorów AMD Ryzen 2020.
W przeciwieństwie do 16-rdzeniowego modelu drugiej generacji, ten procesor poprawił konstrukcję wewnętrzną (przejście na układ dwuczipowy zmniejszył opóźnienia między rdzeniami) i znacząco poprawił architekturę bloków funkcjonalnych, co zwiększyło specyficzną wydajność (do + 19% IPC). Technologia Simultaneous Multithreading (SMT) umożliwia każdemu z 16 fizycznych rdzeni procesora AMD Ryzen 9 Vermeer jednoczesne wykonywanie dwóch wątków (do 32 wątków).
Ten procesor jest odpowiedni do tworzenia wszechstronnego komputera PC, najlepszego systemu do gier lub stacji roboczej o najwyższej wydajności. Z łatwością radzi sobie z wymagającymi dużą ilością zasobów zadaniami przetwarzania treści multimedialnych (edycja i kompresja wideo o ultrawysokiej rozdzielczości, praca z bardzo szczegółowymi zdjęciami itp.). Nadaje się do końcowego renderowania fotorealistycznych renderingów. Przyda się przy wykonywaniu skomplikowanych obliczeń inżynierskich. Znacząco przyspieszy kompilację dużych projektów w zakresie tworzenia oprogramowania.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Kup AMD Ryzen 9 Vermeer 5950X OEM
AMD Ryzen 9 5950X CPU 16 Core 49GHz 64MB Cache AM4 Gniazdo Procesor Tray 1 | 4 545 zł |
AMD Ryzen 9 5950X procesor 3,4 GHz 64 MB L3 100-000000059 | 2 822 zł |
Procesor AMD Ryzen 9 5950X, 3.4 GHz, 64 MB, OEM (100-000000059) | 4 180 zł |
AMD Ryzen 9 5950X procesor 3,4 GHz 64 MB L3 100-000000059 | 2 822 zł |
Modyfikacje AMD Ryzen 9 Vermeer
Ceny na AMD Ryzen 9 Vermeer |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 9 Vermeer 5900X BOX | od 984 zł | 32 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Vermeer 5900X OEM | od 1 380 zł | 5 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Vermeer 5950X BOX | od 1 500 zł | 27 oferty | ||
AMD Ryzen 9 Vermeer 5950X OEM | od 2 822 zł | 4 oferty |