Dysk twardy Seagate Basic STJL4000400 4 TB
Wideo 5Zdjęcia 4 |
Seagate STJL4000400 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Seagate 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Seagate.
Kup Seagate Basic STJL4000400 4 TB
Wszystkie ceny 26 →Seagate Dysk Basic 4TB 2,5 STJL4000400 szary DHSGTZBT40400ST | 490 zł |
Seagate Zewnętrzny dysk twardy Basic 4TB STJL4000400 | 499 zł |
Seagate Basic 4TB czarny HD-EX-SEA-0043 | 508 zł |
Dysk SEAGATE Basic 4TB HHD | 466 zł |
Seagate Dysk Basic 4TB 2,5 STJL4000400 szary 51549 | 486 zł |
Nic zbędnego
Seagate Basic całkowicie zasługuje na swoją nazwę. Jest to niedrogi, prosty i wysokiej jakości zewnętrzny dysk twardy dla tych, którzy cenią sobie pojemność więcej niż dodatkowe funkcje. Design nie jest dla każdego. Ostatnio firma Seagate zawraca sobie głowę wyglądem (spójrz na Seagate Backup Plus Ultra), ale w tym przypadku po prostu wykonali najprostsze i najbardziej praktyczne szare pudełko z minimum znaków identyfikacyjnych. Na końcu jest tylko małe logo firmy i miniaturowy pasek świetlny, który świeci po włączeniu dysku i miga podczas kopiowania danych. Ale bez połysku i śladów rąk.
Prosta i praktyczna obudowa
Wewnątrz obudowy ukryty jest dysk twardy własnej produkcji o pojemności 4 TB i prędkości obrotowej osi 5400 obr./min. W testach syntetycznych dysk wykazuje dobre prędkości 132 MB/s zarówno dla odczytu, jak i zapisu. Warto zauważyć, że nawet przy długotrwałym obciążeniu, takim jak tworzenie kopii zapasowych lub przenoszenie biblioteki gier i filmów na nowy komputer, dysk twardy pozostaje umiarkowanie cichy. Ale z temperaturą wszystko nie jest takie gładkie, w testach udało nam się ogrzać do 56 °C. Dlatego przy przesyłaniu dużej ilości danych warto położyć go na boku, aby gorące powietrze nie gromadziło się w dolnej części obudowy. Biorąc to pod uwagę, nawet trochę obraźliwe jest to, że Seagate daje mu tylko rok gwarancji, w przeciwieństwie do 2-3 lat u konkurentów.
Proste i wydajne narzędzia DiscWizard i SeaTools
Do dysku dołączone w zestawie są wyłącznie instrukcje, tak jak każdy normalny zewnętrzny dysk twardy, widzi go komputer bez instalowania dodatkowych sterowników. Jednak na oficjalnej stronie możesz pobrać kilka przydatnych narzędzi, które znacznie ułatwią Ci życie w przyszłości. DiscWizard pomoże prawidłowo sformatować dysk, aby działał poprawnie z systemem, przenieść niezbędne dane z innego dysku twardego i skonfigurować kopię zapasową systemu. Małe narzędzie o nazwie SeaTools pomaga w diagnostyce dysku.
Modyfikacje Seagate Basic STJL4000400
Ceny na Seagate Basic STJL4000400 |
---|---|---|---|---|
Seagate Basic STJL1000400 1 TB | od 217 zł | 24 oferty | ||
Seagate Basic STJL2000400 2 TB | od 284 zł | 26 oferty | ||
Seagate Basic STJL4000400 4 TB | od 452 zł | 26 oferty | ||
Seagate Basic STJL5000400 5 TB | od 516 zł | 24 oferty |