Dysk twardy WD Red Pro WD4003FFBX 4 TB 256/7200
Wideo 18Zdjęcia 2 |
WD Red Pro WD4003FFBX 4 TB 256/7200 |
|
Linia serwerowych dysków twardych formatu 3,5″ amerykańskiego producenta Western Digital. Pozycjonowany przez producenta jako produkt z wyższej kategorii cenowej, skierowany do małych klientów biznesowych o intensywnym obciążeniu pracą. Może być również używany jako niezawodny dysk dodatkowy w stacji roboczej, komputerze do gier lub domowym serwerze NAS. Kluczową cechą dysków WD Red jest niestandardowe oprogramowanie układowe NASWare z szeregiem innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają stabilną i nieprzerwaną pracę non-stop.
Dzięki systemowi adaptacyjnej kompensacji RAFF z obustronnie zamocowanym wałem oraz trójwymiarowemu wyważeniu, dyski WD RED PRO całkowicie neutralizują negatywny wpływ drgań mechanicznych, umożliwiając montaż nawet 8 dysków w szafie typu rack. Głowice są parkowane tylko wtedy, gdy zasilanie jest wyłączone, dzięki czemu napęd kontynuuje pracę nawet w trybie czuwania. Technologia TLER pozwala na automatyczne znajdowanie uszkodzonych sektorów, odkładanie ich naprawy do następnego przestoju.
A dzięki integracji ATA Streaming taki dysk twardy może przesyłać strumieniowo wideo, zachowując jednocześnie możliwość przetwarzania równoległych żądań z innych urządzeń. Serię reprezentuje kilkanaście dysków od 1 do 22 TB. Wszystkie są wykonane w 3,5-calowym formacie, wykorzystują standardowe złącze SATA i są kompatybilne z prawie wszystkimi nowoczesnymi modelami przechowywania plików.
Charakteryzują się wydłużonym zasobem pracy - do 600 tysięcy cykli postojowych i ponad 1 milion godzin MTBF. W zależności od wolumenu, zapowiadana prędkość transferu danych mieści się w przedziale od 164 MB/s do 265 MB/s. Prędkość obrotowa wrzeciona jest taka sama we wszystkich przypadkach - 7200 obr./min. Wszystkie dyski wykorzystują klasyczną metodę zapisu magnetycznego CMR, która charakteryzuje się dużą szybkością dostępu do danych i wydłużoną żywotnością.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog WD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele WD.
Kup WD Red Pro WD4003FFBX 4 TB 256/7200
Wszystkie ceny 15 →WD Red Pro 4TB HD-35-WD-481 | 672 zł |
Dysk WD Red Pro 4TB 3.5" SATA III HDD | 628 zł |
WD Red Pro 4TB 3,5'' WD4003FFBX WD4003FFBX | 670 zł |
Dysk twardy WD Red Pro 4 TB 3.5" WD4003FFBX | 781 zł |
Dysk WD Red Pro 4TB 3.5" SATA III HDD WD4003FFBX | 670 zł |
Modyfikacje WD Red Pro WD4003FFBX
Ceny na WD Red Pro WD4003FFBX |
---|---|---|---|---|
WD Red Pro WD2002FFSX 2 TB 64/7200 CMR | od 477 zł | 24 oferty | ||
WD Red Pro WD4001FFSX 4 TB 64/7200 | od 1 616 zł | 1 oferta | ||
WD Red Pro WD4003FFBX 4 TB 256/7200 | od 628 zł | 16 oferty | ||
WD Red Pro WD6002FFWX 6 TB 6002FFWX | od 1 962 zł | 1 oferta | ||
WD Red Pro WD6003FFBX 6 TB 6003FFBX | od 899 zł | 26 oferty | ||
WD Red Pro WD8003FFBX 8 TB 256/7200 | od 1 059 zł | 21 oferta | ||
WD Red Pro WD102KFBX 10 TB 256/7200 CMR | od 1 417 zł | 4 oferty | ||
WD Red Pro WD121KFBX 12 TB | od 1 723 zł | 26 oferty | ||
WD Red Pro WD141KFGX 14 TB 141KFGX | od 2 070 zł | 4 oferty | ||
WD Red Pro WD142KFGX 14 TB 142KFGX | od 1 892 zł | 17 oferty | ||
WD Red Pro WD161KFGX 16 TB | od 1 817 zł | 15 oferty | ||
WD Red Pro WD181KFGX 18 TB | od 2 071 zł | 25 oferty | ||
WD Red Pro WD201KFGX 20 TB | od 2 541 zł | 13 oferty | ||
WD Red Pro WD221KFGX 22 TB | od 2 794 zł | 9 oferty |