Smartfon Sony Xperia XZ Dual 64 GB / 3 GB
Wideo 2Zdjęcia 10 |
Smartfon o nietuzinkowym wyglądzie i sztandarowych ambicjach. Z tłumu rówieśników model wyróżnia wyjątkowy design, którego nie psują nawet szerokie ramki wokół ekranu. Ten ostatni jest zbudowany w technologii IPS i ma przekątną 5,2 cala i ma rozdzielczość FullHD (1920 × 1080 pikseli). Za działanie gadżetu odpowiada najwyższej klasy procesor Qualcomm Snapdragon 820, do którego przydzielono 3 GB pamięci RAM.
Pamięć stała urządzenia to 64 GB, którą można rozszerzyć o kolejne 256 GB poprzez zainstalowanie karty microSD. Równie mocną stroną Sony Xperia XZ Dual jest robienie zdjęć i nagrywanie wideo: główny aparat 23 Mpx pomaga robić szczegółowe zdjęcia i nagrywać filmy do 4K, przy jednoczesnej obsłudze stabilizacji optycznej. Przedni moduł o rozdzielczości 13 Mpx wykonuje wysokiej jakości selfie i jest w stanie rozpoznać twarze. Korpus smartfona jest chroniony przed wpływami zewnętrznymi zgodnie ze standardem IP68, a dane użytkownika są chronione przed nieuprawnionym dostępem za pomocą skanera linii papilarnych.
Kup Sony Xperia XZ Dual 64 GB / 3 GB
Sprawdź odpowiednie szczegóły u doradcy sklepu!
Sony Xperia XZ F8332 64 GB las niebieski 52" Dual SIM GSM odblokowany mode | 960 zł |
Sony Xperia XZ F8332 64 GB minerał czarny 52" Dual SIM GSM odblokowany mię | 960 zł |
Sony Xperia F8332 XZ 4G Dual-SIM 64GB Czarny | 960 zł |
Sony przyjęło zasadę, że flagowe smartfony prezentowane są publiczności na wszystkich większych targach elektroniki użytkowej (MWC i IFA). W ramach IFA 2016 ogłoszono czołowego przedstawiciela linii Xperia - model z oznaczeniem XZ.
Niezwykły styl
Stylowy i niecodzienny design natychmiast przyciąga uwagę innych do smartfona. Korpus ze stopu aluminium wygląda jak jednoczęściowy i doskonale pasuje do każdej dłoni. Jedynie duże ramki u góry iu dołu ekranu wyróżniają się z ogólnego obrazu. Wyświetlacz jest wykonany ze szkła 2.5D, które ukrywa opatentowaną matrycę IPS o rozdzielczości FullHD (1920 × 1080 pikseli). Przy przekątnej ekranu 5,2 cala nie ma absolutnie żadnych wątpliwości co do wygody obsługi jedną ręką czy czytelności obrazu, zwłaszcza że poziom jasności jest wystarczający do wszystkich sytuacji życiowych.
Moc
Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 820, typowy dla całej rodziny flagowców opartych na systemie operacyjnym Android, sparowany z 3 GB pamięci RAM, bez wahania obracając najtrudniejsze aplikacje. Rezerwa mocy „żelazka” wystarczy na co najmniej rok do przodu. Ale pojemność baterii wygląda na nieco niedocenioną jak na topowe urządzenie i wynosi 2900 mAh. W przeciwieństwie do powyższego należy zwrócić uwagę na skuteczne algorytmy oszczędzania energii w telefonach Sony, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o żywotność baterii.
Zdjęcia i wideo
Nie mniej mocnym punktem Sony Xperia XZ jest nagrywanie zdjęć i wideo. Główny aparat o imponujących 23 Mpx i maksymalnym otworze przysłony f / 2.0 może pochwalić się ultraszybkim hybrydowym autofokusem, który chwyta obiekt z prędkością niemal błyskawicy oraz możliwością nagrywania filmów 4K. A przedni aparat o rozdzielczości 13 Mpx robi dobre selfie i rozpoznaje twarze.
Flagowiec
Dzięki skanerowi linii papilarnych, szybkiemu ładowaniu Qualcomm QuickCharge 3.0, ochronie przed kurzem i wilgocią IP68 - trudno powstrzymać strumień pochlebnych słów o smartfonie. Czy to naprawdę konieczne? W końcu zasługuje na nie w pełni.