Dysk twardy Seagate BarraCuda Compute ST3000DM007 3 TB 256/5400
Wideo 6 |
Seagate BarraCuda Compute ST3000DM007 3 TB 256/5400 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Seagate 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Seagate.
Kup Seagate BarraCuda Compute ST3000DM007 3 TB 256/5400
Wszystkie ceny 22 →Dysk twardy Seagate Barracuda 3TB 5400rpm 256MB ST3000DM007 3.5 SATAIII | 424 zł |
Seagate Dysk BarraCuda 3TB 3,5 256MB ST3000DM007 DHSGTWCT30DM007 | 429 zł |
Dysk SEAGATE BarraCuda HDD 3TB | 423 zł |
SEAGATE BarraCuda 3TB 3,5'' ST3000DM007 ST3000DM007 | 437 zł |
Seagate Dysk BarraCuda 3TB 3,5 256MB ST3000DM007 42443 | 437 zł |
4 razy większy bufor
Seagate wydaje się być jednym z niewielu producentów dysków twardych, którzy są w ruchu. Najpierw wprowadzili niezwykłą hybrydę HDD i SSD o nazwie Firecuda, a następnie doprowadzili do sukcesu nowej linii BarraCuda, która jest przydzielona gigantycznym buforem 256 MB, co pozwala na znacznie bardziej zręczną obsługę małych plików. Wcześniej tak dużym buforem mogły pochwalić się tylko dyski półprzewodnikowe. Porównaj to ze standardowymi 64 MB u większości konkurentów.
Prędkość do 200 MB/s
Przy prędkości wrzeciona 7200 obr./min model ten zapewnia dobre wskaźniki wydajności. Tak więc przy odczytywaniu i zapisywaniu dużych plików o objętości 10 – 20 GB dysk wykazywał średnią prędkość około 200 MB/s. Dzięki temu dysk Seagate Desktop HDD stał się jednym z 10 najszybszych dysków twardych na rynku. Biorąc pod uwagę jego zdolność do szybkiej obsługi mniejszych plików dzięki zwiększonej pamięci podręcznej, BarraCuda jest szczególnie dobrym wyborem dla komputerów PC, które będą używać jednego dysku twardego zarówno do instalacji systemu, jak i przechowywania plików.
Niedrogie, ciche i zimne
Ogólnie rzecz biorąc, nie jest zaskoczeniem, że BarraCuda osiąga doskonałe wyniki w testach porównawczych i znajduje się na szczycie większości sklepów e-commerce. W końcu, oprócz szybkości, może pochwalić się jednym z najkorzystniejszych stosunków wolumenu do ceny – 33 GB za 1 USD. Okazuje się, że przy objętości 3 TB kosztuje mniej niż niektóre modele 2 TB. No i do wszystkiego, okazał się cichy i zimny, dzięki czemu można go bez problemu zamontować w obudowie bez gumowych sanek pochłaniających drgania.
Modyfikacje Seagate BarraCuda Compute ST3000DM007
Ceny na Seagate BarraCuda Compute ST3000DM007 |
---|---|---|---|---|
Seagate BarraCuda Compute ST1000DM010 1 TB 64/7200 | od 212 zł | 7 oferty | ||
Seagate BarraCuda Compute ST1000DM014 1 TB 256/7200 | od 241 zł | 13 oferty | ||
Seagate BarraCuda Compute ST2000DM008 2 TB 256/7200 | od 254 zł | 31 oferta | ||
Seagate BarraCuda Compute ST3000DM007 3 TB 256/5400 | od 422 zł | 22 oferty | ||
Seagate BarraCuda Compute ST4000DM004 4 TB 256/5400 | od 410 zł | 32 oferty | ||
Seagate BarraCuda Compute ST6000DM003 6 TB 256/5400 | od 687 zł | 23 oferty | ||
Seagate BarraCuda Compute ST8000DM004 8 TB 256/5400 | od 614 zł | 29 oferty |