Aparat fotograficzny Panasonic DC-S5 IIX body
Wideo 32Zdjęcia 16 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Panasonic 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Panasonic.
Kup Panasonic DC-S5 IIX body
Wszystkie ceny 10 →Panasonic DC-S5M2X Lumix pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy (CMOS 24.2MP, | 10 099 zł |
Aparat PANASONIC Lumix S5M2X Body Czarny | 10 099 zł |
Panasonic Lumix S5IIX body Wybrane obiektywy do 4400 zł taniej - Dostawa G | 10 099 zł |
Aparat PANASONIC Lumix S5M2X Body Czarny DC-S5M2XE | 10 099 zł |
Bezlusterkowe aparaty Panasonic zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród filmowców, a ich możliwości wideo są porównywalne z możliwościami niewielu konkurentów. Na początku 2023 roku marka zaprezentowała swój najnowszy produkt w tej dziedzinie – model DC-S5 IIX.
Pełnoklatkowa matryca i wydajny procesor
Aparat wykorzystuje połączenie pełnoklatkowego czujnika obrazu o rozdzielczości 24,2 megapiksela i procesora L² opracowanego wspólnie z firmą Leica. Sensor umieszczony jest na ruchomej platformie stabilizującej, zapewniającej kompensację ruchu kamery we wszystkich pięciu osiach. Umożliwia to osiągnięcie stabilności obrazu, redukując wibracje nawet o 6,5 stopnia czasu otwarcia migawki, szczególnie w połączeniu z optyką, która również posiada stabilizację.
Hybrydowy system autofokusa
Panasonic od dawna opracował własny system AF z kontrastem, ale w modelu DC-S5 IIX zastosowano system AF z detekcją fazy. System hybrydowy obejmuje 779 punktów i dobrze radzi sobie ze śledzeniem obiektów. Z powodzeniem rozpoznaje także twarze, zwierzęta i pojazdy w kadrze. Dodatkowo kamera wyposażona jest w aktywny wentylator chłodzący, który pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przez długi czas nawet w ekstremalnych temperaturach takich jak +40°C.
Nagrywanie wideo
Mocną stroną Panasonic DC-S5 IIX są oczywiście możliwości wideo. W trybie Open Gate kamera może nagrywać wideo 6K z pełnej wysokości czujnika w proporcji 3:2, co otwiera szerokie możliwości post-processingu i kadrowania. Wideo 4K o pełnej szerokości można nagrywać z szybkością 30 kl./s, a wideo w formacie APS-C z szybkością 60 kl./s. Użytkownicy mają także dostęp do próbkowania w dół 4:2:2 i 10-bitowej głębi kolorów, a także takich funkcji, jak wyświetlanie przebiegów i wektoroskopy. Modyfikacja IIX posiada także wyjście RAW, obsługę nagrywania na karty pamięci ProRes 422 i 422 HQ, wyjście USB-SSD oraz obsługę bezpośredniej przewodowej i bezprzewodowej transmisji wideo w formacie 4K przy 60 klatkach na sekundę. Aparat jest wyposażony w dwa gniazda na karty pamięci SD UHS-II. Panasonic DC-S5 IIX oferuje bardziej wszechstronne możliwości wideo w bardziej przystępnej cenie niż wielu innych konkurentów.
Modyfikacje Panasonic DC-S5 IIX
Ceny na Panasonic DC-S5 IIX |
---|---|---|---|---|
Panasonic DC-S5 IIX kit 20-60 | od 10 999 zł | 11 oferty | ||
Panasonic DC-S5 IIX body | od 9 800 zł | 10 oferty |