Aparat fotograficzny Panasonic DC-G100
Wideo 14Zdjęcia 13 |
Kompaktowy bezlusterkowiec dla tych, którym brakuje możliwości fotograficznych i wideo smartfona. Model jest pozycjonowany jako odpowiednia opcja kamery dla vlogerów. Panasonic DC-G100 został wyposażony w odchylany ekran z obsługą sterowania dotykowego. Proponuje się również patrzeć w staroświecki sposób - patrząc przez okienko wizjera elektronicznego. „Pod maską” bezlusterkowca to przetwornik obrazu Mikro 4/3 o rozdzielczości 20 Mpx.
Nie dano mu stabilizacji matrycy, zamiast tego aparat został wyposażony w pięcioosiowy elektroniczny bolec. Nagrywanie wideo jest przekazywane modelowi w maksymalnej rozdzielczości 4K (3840x2160 pikseli) przy 30 kl./s. Limit czasu ciągłego nagrywania 4K to 10 minut. Dla zwolenników skrupulatnego przetwarzania wideo zaimplementowano możliwość nagrywania w V-LogL. Z drugiej strony w aparacie zastosowano opracowany przez firmę Nokia system kierunkowej rejestracji dźwięku OZO. Trzy mikrofony na korpusie bezlusterkowca mogą nagrywać dźwięki otoczenia lub służyć do redukcji szumów i podświetlenia mowy podmiotu. Obiektyw kitowy do aparatu to przeważnie uniwersalny zoom z zestawem ogniskowych 12-32 mm. W rozbudowanej konfiguracji aparat wyposażony jest w wygodny uchwyt statywu, na „korpusie” którego powielono spust migawki.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Panasonic 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Panasonic.
Kup Panasonic DC-G100
Wszystkie ceny 20 →Panasonic DC-G100VEC-K Lumix Kamera Vlogging EVIL Nagrywanie 4K Jakość dźw | 3 285 zł |
Panasonic DC-G100V Lumix aparat dla vlogerów: body DC-G100 + obiektyw H-FS | 3 299 zł |
Panasonic DC-G100V Aparat Bezlusterkowy LUMIX | 3 299 zł |
Panasonic DC-G100W Lumix aparat dla vlogerów + H-FS12032 12-32mm, F3.5-5.6 | 3 999 zł |
Panasonic DC-G100V Lumix aparat cyfrowy dla vlogerów body DC-G100 H-FS1203 | 3 300 zł |
Kompaktowy bezlusterkowiec Panasonic DC-G100 skierowany jest do odbiorców vlogerów, którzy nie wyobrażają sobie swojego istnienia bez zamieszczania filmów na YouTube i portalach społecznościowych. Co jest takiego „blogowania” w modelu? Uporządkujmy to w kolejności.
Matryca Mikro 4/3
Przede wszystkim mamy aparat z wymienną optyką. Jego sercem jest sensor obrazu Micro 4/3 o rozdzielczości 20 MP. Zakres pracy ISO matrycy rozciąga się do około 3200 jednostek - użytkownik ma prawo liczyć na uzyskanie wysokiej jakości wyniku przy fotografowaniu w warunkach słabego oświetlenia. Nagrywanie wideo w aparacie jest możliwe w rozdzielczości 4K z szybkością 30 kl./s. Limit czasu na filmowanie to 10 minut. (w celu uniknięcia przegrzania czujnika), a współczynnik kadrowania obrazu wynosi 1,26x.
Skuteczna stabilizacja
Panasonic DC-G100 nie ma odgałęzienia matrycy. Zamiast tego zaoferowaliśmy usługi cyfrowego układu stabilizacji w czterech osiach przy nagrywaniu wideo 4K oraz w pięciu osiach we wszystkich pozostałych przypadkach. Posiada własny wypust optyczny na pokładzie obiektywu wieloryba do bezlusterkowca – którego rolę przypisuje się zwykle „kombi” 12-32mm f/3.5-5.6. Optyka kamery zapewnia optymalny widok do rejestrowania codziennych scen i vlogowania.
Sztuczki vlogowe
Spośród trików vlogowych model ma ekran dotykowy na obrotowym zawiasie, który można obrócić w pozycję selfie, a także zaawansowany system nagrywania kierunkowego OZO z trzema mikrofonami. W przypadku tych ostatnich przewidziano unikalną funkcję śledzenia twarzy w kadrze i nagrywania dźwięku z tego kierunku. Profesjonaliści od produkcji wideo docenią profil gamma V-LogL. W rozszerzonej konfiguracji do aparatu dołączony jest wygodny uchwyt statywowy, na którego korpusie zdublowane są przyciski spustu migawki i nagrywania wideo.