Aparat fotograficzny Nikon Z6 II body
Wideo 51Zdjęcia 43 |
Bezlusterkowy aparat z wymiennymi obiektywami z ligi pełnoklatkowych Nikona - modele z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Sensor aparatu ma rozdzielczość 26 Mpx i pracuje w zgranym tandemie z dwoma procesorami obrazu EXPEED 6. Co to daje w praktyce? Przynajmniej wzrost szybkości fotografii seryjnej (do 14 kl./s), zwiększenie pojemności standardowego bufora pamięci (przeznaczonego na 124 pliki RAW) i szybszą responsywność aparatu jako całości.
Nikon Z6 II może się też pochwalić 5-osiowym systemem stabilizacji matrycy, zaawansowanym 273-punktowym autofokusem i nagrywaniem wideo 4K z prędkością 60 kl./s. Materiał rejestrowany jest odtąd na dwóch kartach pamięci: jedno gniazdo w konstrukcji aparatu akceptuje karty CFexpress / XQD, drugie - pendrive'y SD UHS-II. W modelu znaleziono wizjer o wysokiej rozdzielczości (3,69 mln pikseli), ekran dotykowy o przekątnej 3,2 cala, wyświetlacz informacyjny w górnej części korpusu, który wyświetla kluczowe parametry fotografowania. W przypadku „tuszy” kamery deklarowana jest ochrona przed wpływami atmosferycznymi. W konfiguracji „Body” kamera jest dostarczana bez wymiennego obiektywu.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Nikon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Nikon.
Kup Nikon Z6 II body
Wszystkie ceny 11 →Nikon Z 6II Body | 9 678 zł |
Bezlusterkowiec Nikon Z 6II Korpus AF-NIK-0038 | 10 768 zł |
Aparat NIKON Z6 II Czarny VOA060AE | 9 008 zł |
Nikon Z6 -kup taniej 800 zł z kodem NIKMEGA800 (w magazynie!) - Dostawa GR | 7 999 zł |
Nikon Z6 II BODY | 8 467 zł |
Pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z6 drugiej generacji otrzymał szereg ważnych ulepszeń mających na celu podkręcenie wielu kluczowych cech. Których? Rozwiążmy to.
Wzrost wskaźników
W modelu zachowano pełnoklatkowy przetwornik obrazu 26 MP oraz 5-osiowy system stabilizacji obrazu matrycy. Pod tym względem nie różni się od poprzedniej wersji. Ale liczba procesorów EXPEED 6 w Nikon Z6 II wzrosła do dwóch. Ich dobrze skoordynowany tandem zapewnił zwiększenie szybkości zdjęć seryjnych do 14 kl./s, zwiększenie bufora pamięci (może pomieścić do 124 zdjęć RAW), a ponadto aparat nauczył się nagrywać wideo 4K z szybkością 60 klatek na sekundę. Materiał filmowy z dużą liczbą klatek na sekundę jest rejestrowany przy współczynniku kadrowania 1,5x.
Czuły autofokus
273-punktowy system autofokusa aparatu stał się bardziej czuły, obsługuje też celowanie wzrokiem w czasie rzeczywistym i rozpoznaje zwierzęta w kadrze. Jeśli chodzi o czułość ISO, Nikon Z6 II zapewnia użyteczne rezultaty przy czułości ISO do 12 800. Podgląd podczas obsługi aparatu odbywa się przez wizjer OLED o wysokiej rozdzielczości (3,69 mln pikseli) lub obraz na 3,2-calowym ekranie dotykowym. Ustawienia parametrów fotografowania są powielane na ekranie informacyjnym, który znajduje się na górnym końcu korpusu modelu.
Sparowane gniazdo
Aby zapisać materiał w korpusie aparatu, są dwa gniazda na karty pamięci. Jeden przeznaczony jest do dysków CFexpress i XQD, drugi — do bardziej znanych dysków flash SD UHS-II. Sam korpus bezlusterkowca szczyci się ochroną przed warunkami atmosferycznymi. Aparat sprawdzi się jako doskonały wybór do większości rodzajów filmowania - od fotografii reportażowej po nagrywanie wideo w wysokiej rozdzielczości.
Modyfikacje Nikon Z6 II
Ceny na Nikon Z6 II |
---|---|---|---|---|
Nikon Z6 II kit 24-70 | od 8 853 zł | 16 oferty | ||
Nikon Z6 II kit 24-120 | od 11 895 zł | 6 oferty | ||
Nikon Z6 II kit 24-200 | od 10 699 zł | 7 oferty | ||
Nikon Z6 II body | od 7 499 zł | 11 oferty |