Obiektyw Tamron 11-20mm f/2.8 RXD Di III-A
Zdjęcia 22 |
Tamron 11-20mm f/2.8 RXD Di III-A |
|
Szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o dużej aperturze do wykadrowanych bezlusterkowców Sony z „sześciotysięcznej” ligi. Przynajmniej od początku sprzedaży model był ostrzony wyłącznie pod aparaty Sony z matrycą APS-C. Łączy w sobie to, czego do tej pory nie widziano – szerokokątny zakres ogniskowych (16,5–30 mm w ekwiwalencie pełnoklatkowym) i jasną stałą przysłonę f/2,8. Konstrukcja optyczna Tamrona 11-20mm f/2.8 RXD Di III-A składa się z 12 soczewek w 10 grupach.
Należą do nich dwie formowane soczewki asferyczne, dwa elementy o niskiej dyspersji i jeden element o bardzo niskiej dyspersji. Membrana modelu jest 7-płatkowa, zaokrąglona. Napęd nowego typu Rapid eXtra-silent Drive (RXD) pomaga wyostrzyć szerokość. System autofokusa jest szybki i praktycznie wolny od chybień, idealny do fotografowania poruszających się obiektów lub nagrywania wideo. W pozycji szerokokątnej 11 mm obiektyw ogniskuje z odległości 15 cm, przy maksymalnym zbliżeniu 20 mm - z odległości 24 cm Przy pomocy modelu można wykonywać zbliżenia przy zachowaniu szerokiego pola widzenia. Przedni szerokokątny obiektyw jest pokryty fluorem, co eliminuje zanieczyszczenia, a filtry o średnicy 67 mm łatwo się do niego przywierają.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Tamron 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Tamron.
Kup Tamron 11-20mm f/2.8 RXD Di III-A
Wszystkie ceny 26 →TAMRON 11-20 mm F/28 DI III-A RXD do aparatów bezlusterkowych Fujifilm X-M | 4 204 zł |
Zmiennoogniskowy Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD SONY E AF-O-TMR-164 | 3 499 zł |
Obiektyw TAMRON 11-20mm F2.8 Di III-A RXD | 2 989 zł |
Tamron 11-20 mm f/2.8 Di III-A RXD Fuji X (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! | 3 549 zł |
Rewolucyjny szerokokątny zoom Tamrona
Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD jest wyjątkowy w swojej klasie, oferujący szybki szerokokątny zoom z zaawansowanym, szybkim i cichym systemem autofokusa, co czyni go idealnym wyborem dla szerokiego zakresu gatunków fotografii.
Szerokie możliwości kreatywności
Ten obiektyw firmy Tamron oferuje rzadki wybór szerokokątnych ogniskowych do aparatów z współczynnikiem przycięcia, umożliwiając fotografom fotografowanie w pełnoklatkowych odpowiednikach od 16,5 do 30 mm. Jest to idealne narzędzie do szkiców miejskich, fotografii krajobrazowej i wnętrz, zapewniające szerokie możliwości kreatywności.
Stabilna przysłona i niesamowity autofokus
Przysłona obiektywu pozostaje niezmieniona przy f/2,8 niezależnie od ogniskowej. Model wyposażony jest w innowacyjny silnik autofokusa Rapid eXtra-silent Drive (RXD), który gwarantuje szybkie i praktycznie bezgłośne ustawianie ostrości, co jest szczególnie cenne podczas kręcenia filmów. Tamron 11-20mm f/2.8 umożliwia także rejestrowanie zbliżeń przy minimalnej odległości ostrzenia wynoszącej zaledwie 15 cm na 11 mm i 24 cm na 20 mm, oferując wyjątkowe perspektywy i szeroki kąt widzenia.
Przemyślaność w każdym szczególe
Ważący zaledwie 335 g obiektyw charakteryzuje się wysokiej jakości konstrukcją, niezawodną ochroną przed kurzem i wilgocią, powłoką fluorową na przedniej soczewce oraz powłoką antyrefleksyjną BBAR-G2 na wewnętrznych soczewkach. Dzięki tym cechom obiektyw jest odporny na tylne światło, nie tworzy odblasków i zapewnia wyraźny obraz pozbawiony artefaktów. Korekcja w aparacie pomaga skorygować winietowanie, aberrację chromatyczną i zniekształcenie, dzięki czemu Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD jest wyjątkowym szerokokątnym wyborem optycznym dla bezlusterkowych aparatów Sony.