Lornetka Olympus 10-30x25 Zoom PC I
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Olympus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Olympus.
Kup Olympus 10-30x25 Zoom PC I
Wszystkie ceny 12 →10-30x25 ZOOM PCI 118704 | 521 zł |
Olympus 10-30x25 Zoom PC I binocular | 633 zł |
Olympus Lornetka ZOOM 10-30X25 PC I UYOLYL103025PC1 | 608 zł |
Lornetka OLYMPUS 10-30X25 Zoom PCI Czarno-srebrny | 546 zł |
Lornetka OLYMPUS 10-30X25 Zoom PCI Czarno-srebrny | 546 zł |
Lornetki dalekiego zasięgu ze zmiennym powiększeniem renomowanej japońskiej marki Olympus pozwalają zobaczyć interesujące obiekty do 30x.
Konstrukcja optyczna
Konstrukcja optyczna lornetki składa się z 9 elementów w 6 grupach, które są zamknięte w kompaktowej i stylowej plastikowej obudowie z gumowanymi wstawkami dla pewniejszego chwytu. Konstrukcja lornetki wykorzystuje soczewki ze specjalną wielowarstwową powłoką, która zapobiega przenikaniu promieniowania ultrafioletowego. Umożliwia to korzystanie z urządzenia optycznego w jasny słoneczny dzień bez obawy o uszkodzenie oczu. W kiepskich warunkach oświetleniowych nie należy liczyć na doskonałą szczegółowość - względny parametr jasności lornetki nie błyszczy wybitnymi efektami.
linia wzroku
Urządzenie jest w stanie ustawić ostrość na rozważany obiekt z odległości 5 m. Maksymalna wartość pola widzenia z odległości 1 km wynosi od 56 do 33 m (w zależności od wybranego powiększenia). Należy również pamiętać, że ze względu na obecność ruchomych elementów na schemacie optycznym pole widzenia urządzenia jest nieco przycięte w porównaniu z lornetką ze stałym przybliżeniem.
Obrazek
Na najmniejszym powiększeniu obraz w okularach lornetki nie budzi żadnych wątpliwości. Jednak przy zoomie 25-30x obraz zaczyna ciemnieć, co jest spowodowane niską aperturą optyki. Dodatkowo pojawiają się drgania i aby ustabilizować obraz trzeba poszukać punktu podparcia, ponieważ w konstrukcji lornetki nie ma gniazda statywowego.
Korzyści
Liczba zalet przewyższa miskę z nieznaczną liczbą wad na jej korzyść. Prawdziwi posiadacze lornetek chwalą ją za duże powiększenie zoomu, możliwość obserwacji dynamicznych i statycznych scen przez okulary, a także za wysoką jakość wykonania.
- Specyfikacje optyczne dotyczą 10-krotnego powiększenia