Lampa błyskowa Nikon Speedlight SB-5000
Wideo 3Zdjęcia 2 |
Nikon Speedlight SB-5000 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Nikon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Nikon.
Kup Nikon Speedlight SB-5000
Wszystkie ceny 9 →Nikon SB-5000 lampa błyskowa czarna FSA04301 | 2 699 zł |
Nikon Speedlight SB-5000 | 3 007 zł |
Lampa błyskowa NIKON SB-5000 FSA04301 | 2 799 zł |
Lampa błyskowa Nikon SB-5000 Lampa - Nikon SB-5000 - Nikon SB-5000 | 2 595 zł |
Nikon SB-5000 (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! | 2 999 zł |
Nikon wszedł na arenę sterowanych radiowo lamp błyskowych w 2016 roku. Pierwszym urządzeniem homebrew japońskiej marki z pilotem radiowym była przenośna lampa błyskowa SB-5000.
Seria flagowa
Model jest pozycjonowany jako flagowiec serii Speedlight ze wszystkimi wynikającymi z tego wydarzeniami. Liczba przewodnia lampy błyskowej „pływa” w zakresie od 35 przy minimalnej wartości zoomu (24 mm) do 55 w pozycji teleobiektywu (200 mm). Jak większość rówieśników, „głowa” urządzenia obraca się o 180° w lewo i prawo, unosi się o 90° w górę i przechyla w granicach 7° w dół. Konstrukcja przegubu głowicy obrotowej wzbudza zaufanie.
Pilot
Od samego początku pełna kompatybilność lampy błyskowej jest określona w parze z lustrzankami Nikon D500 i D5. A następnie, aby wysyłać polecenia „zapłonu” przez kanał radiowy, trzeba będzie zaopatrzyć się w osobny nadajnik WR-R10, który podłącza się przez port z 10 stykami z przodu kamery. Generalnie zdalne sterowanie za pomocą sygnału radiowego i optycznego jest możliwe w trybach Master i Slave. W trybie master model może obsługiwać do 18 pulsujących źródeł światła, zjednoczonych pod skrzydłem 6 grup.
Łatwość obsługi
Duży kaliber ekranu z rozrzuceniem przydatnych informacji oraz mocny system chłodzenia zwiększają wygodę w obsłudze lampy błyskowej, dzięki czemu na pełnej mocy można „zrobić” około 120 klatek z 5-sekundowym interwałem. Dodatkowo producent wyposażył swój pomysł w kaptur dyfuzyjny i dwa kolorowe filtry. W bliskim połączeniu z lampą błyskową możliwe jest urzeczywistnienie niemal wszystkich pomysłów fotograficznych niż Nikon Speedlight SB-5000 i jest doceniana wśród „nikonistów”.