Aparat fotograficzny Fujifilm X-T30 II body
Wideo 20Zdjęcia 40 |
Solidny aparat klasy średniej wypuszczany jako systematyczny zamiennik pierwszej generacji X-T30. W drugiej edycji model całkowicie zachował wymiary obudowy poprzednika (118x83x47 mm) oraz stylistykę vintage. Design w stylu retro to główna atrakcja wielu bezlusterkowców z serii Fujifilm X. Aparat został „kosmetycznie” ulepszony o matrycę (czujnik formatu APS-C o rozdzielczości 26,1 MP oraz możliwości procesora obrazu ( X-Processor 4) aparat do szybszego ustawiania ostrości (od 0,02 s), nagrywania filmów FullHD w zwolnionym tempie przy 240 kl./s, nagrywania filmów 4K w 8 bitach 4:2:0 na kartę SD i 10 bitów 4:2:2 do zewnętrznego rejestratora za pomocą kabla HDMI.
Bezlusterkowiec reportażowy oceniany na 8 kl./s z migawką mechaniczną i 30 kl./s z migawką elektroniczną. Model wyposażony w wizjer z 100% pokryciem przyszłego kadru oraz ekran dotykowy na obrotowym zawiasie o rozdzielczości (1,62 mln pikseli wobec 1,04 mln punktów w poprzedniej wersji aparatu). Po jednym naładowaniu markowego akumulatora NP-W126s aparat jest w stanie wykonać nieco mniej niż 400 zdjęć .
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Fujifilm 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Fujifilm.
Kup Fujifilm X-T30 II body
FujiFilm X-T30 II body srebrny - Dostawa GRATIS! | 4 149 zł |
Bezlusterkowiec Fujifilm X-T30 II (czarny) + karta 32Gb Gratis - raty 0! - | 4 199 zł |
Aparat Fujifilm X-T30 II czarny body | 4 149 zł |
FujiFilm X-T30 II body czarny (w magazynie!) - Dostawa GRATIS! | 4 149 zł |
Fujifilm X-T30 II Body (czarny)« karta na CEWE Fotoksiążkę o wartości 100z | 4 149 zł |
W 2021 roku ukazała się druga wersja popularnego aparatu Fujifilm X-T30. Ten zaktualizowany model nieznacznie poprawił charakterystykę czujnika obrazu i procesora, a także zwiększył rozdzielczość wyświetlacza. Jednak bezlusterkowy aparat nadal zachowuje klasyczny wygląd poprzedniego modelu.
Matryca marki
Aparat nadal wyposażony jest w autorską matrycę X-Trans CMOS 4 o rozdzielczości 26,1 MP. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor X-Processor 4, który zapewnia prędkość zdjęć seryjnych do 8 klatek na sekundę przy użyciu migawki mechanicznej i do 30 klatek na sekundę przy użyciu migawki elektronicznej. W aparacie nie ma wbudowanej matrycowej stabilizacji obrazu, ale do systemu Fujifilm X można zastosować obiektywy ze stabilizacją.
Możliwości nagrywania wideo
Model posiada szybki i niezawodny system autofokusa z detekcją fazy, pokrywający niemal 100% kadru. Aparat ustawia ostrość niemal natychmiastowo, w zaledwie 0,02 sekundy i dobrze radzi sobie w trybie śledzenia. Podczas nagrywania wideo Fujifilm X-T30 II wykorzystuje dane odpowiadające rozdzielczości 6K. Nagrywanie wideo na kartę SD jest możliwe w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę w 8-bitowym formacie 4:2:0, a 10-bitowa reprezentacja kolorów z podpróbkowaniem 4:2:2 może być przesyłana do zewnętrznego rejestratora przez HDMI. Dodatkowo kamera ma możliwość nagrywania wideo w formacie Full HD z prędkością do 240 klatek na sekundę, co pozwala „zamrozić” szybki ruch w kadrze.
Najważniejsze cechy modelu
Model ten posiada 18 gotowych trybów symulacji filmu, które przypadną do gustu wielu fotografom. Istnieją również osobne elementy sterujące do ustawiania czasu otwarcia migawki i kompensacji ekspozycji. Jednak jedną z wad jest stosunkowo krótki czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Jednak problem ten można rozwiązać za pomocą zapasowych akumulatorów NP-W126s. Ogólnie rzecz biorąc, ten bezlusterkowy aparat to wyważone rozwiązanie umożliwiające wygodne fotografowanie i nagrywanie filmów.
Modyfikacje Fujifilm X-T30 II
Ceny na Fujifilm X-T30 II |
---|---|---|---|---|
Fujifilm X-T30 II kit 18-55 | od 5 987 zł | 10 oferty | ||
Fujifilm X-T30 II body | od 4 149 zł | 5 oferty |