Obiektyw Canon 85mm f/1.8 EF USM
Zdjęcia 7 |
Canon 85mm f/1.8 EF USM |
|
. Stały obiektyw typu „studio-portret” – Canon EF 85mm ma ogniskową 85mm. Zaprojektowany do użytku z systemami Canon z pełnoklatkowymi czujnikami. Światłoczułość - 1,8, przysłona o wartości minimum 22 ma 8 listków. Napęd autofokusa - ultradźwiękowy.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Canon 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Canon.
Kup Canon 85mm f/1.8 EF USM
Wszystkie ceny 6 →CANON Objectif EF 85mm f/18 USM 2519A012 | 1 550 zł |
Canon EF 85mm f/1.8 USM | 2 499 zł |
Obiektyw CANON 85 mm, f/1.8, USM, bagnet Canon | 2 045 zł |
Obiektyw Canon Canon EF 85 mm F/1.8 USM | 1 948 zł |
Canon EF 85 mm f/1.8 USM | 1 948 zł |
Canon EF 85 mm f/1.8 USM + UV 58 GRATIS Raty 0 | 1 885 zł |
Oznaczenie „EF” na tubusie obiektywu wskazuje na zgodność z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi firmy Canon oraz przyciętymi aparatami formatu APS-C i APS-H. W tych ostatnich przypadkach ogniskowa obiektywu wzrośnie odpowiednio do 136 i 110,5 mm.
Portrecista
Ostrość obiektywu do fotografii portretowej przejawia się w mocnym rozmyciu tła, które można osiągnąć przy przysłonach f/1,8-f/2,8. Jednocześnie 8-listkowa przysłona przekształca małe obiekty w nieostrym obszarze w gładkie dyski, które są przyjemne dla oka, tworząc w ten sposób spektakularny bokeh. Drugą stroną medalu podczas fotografowania przy otwartych przysłonach jest możliwość wystąpienia pasożytniczych aberracji w postaci liliowych lub fioletowych linii na granicy jasnych i ciemnych obszarów obrazu. Ich tłumienie odbywa się za pomocą oprogramowania samej kamery lub podczas obróbki końcowej materiału filmowego.
Zwinny
Istotną przewagą obiektywu nad przedstawicielem głównego konkurencyjnego systemu (Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G) jest zwinna praca cichego ultradźwiękowego silnika autofokusa, który może szybko i dokładnie skoncentrować się na obiekcie nawet przy słabym oświetleniu warunki. Na pochwałę zasługują detale, odwzorowanie kolorów oraz wysoki poziom kontrastu obrazu.
Pożądany
Narzekań na montaż obiektywu jest tylko kilka. Okaże się, że zawinił tylko niewielki luz pierścienia do manualnego ustawiania ostrości, a także jego mały skok w trybie manualnego ustawiania ostrości (w zakresie 90 °). Poza tym wszystkie elementy konstrukcyjne mogą pochwalić się wysoką jakością, pomimo niemal całkowitej przewagi tworzyw sztucznych wśród materiałów. Dopełnieniem przyjemnego doświadczenia z obiektywem jest jego przystępna cena, co sprawia, że model jest jedną z najbardziej pożądanych wariantów dla lojalistów firmy Canon. .
Profesjonalny obiektyw portretowy. Przysłona 1,8 pozwala elastycznie kontrolować głębię ostrości. W konstrukcji zastosowano soczewkę asferyczną. Wewnętrzny system ogniskowania zapewnia wygodną obsługę z efektownymi filtrami światła.