Piła szablasta Black&Decker KS880EC
Zdjęcia 7 |
Black&Decker KS880EC |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Black&Decker 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Black&Decker.
Kup Black&Decker KS880EC
Wszystkie ceny 8 →Black & Decker Uniwersalna pilarka elektryczna piła szablasta Scorpion moc | 248 zł |
Black & Decker KS880EC | 301 zł |
Piła elektryczna BLACK & DECKER KS880EC-QS | 270 zł |
Black&Decker Black+decker pilarka scorpion 400w | 283 zł |
Kompaktowa i lekka piła elektryczna
Kształt korpusu od razu pokazuje, że Black & Decker KS880EC nie jest zwykłą piłą szablastą. Ten współczynnik kształtu wynika z poprzecznego układu silnika. Silnik ma niewielką moc (400 W) - dwa do trzech razy mniej niż średnia. Ale dzięki tak małemu silnikowi firmie Black & Decker udało się uczynić piłę kompaktową i bardzo lekką. Wygodnie leży w dłoni, a waga jest odpowiednia nawet dla kobiet i osób starszych. Podczas pracy narzędzie to trzymane jest jedną ręką. Piła może lekko kiwać się (środek ciężkości jest lekko przesunięty do przodu), ale to nawet pomaga jej bardziej agresywnie wgryzać się w cięty materiał bez dodatkowego docisku.
Nie tnie szybko, ale bardzo czysto
Piła ta ma mały skok roboczy (ostrze porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym z amplitudą zaledwie 10 mm). Ale częstotliwość tych ruchów jest duża - 4600 uderzeń / min (półtora do dwóch razy wyższa niż w przypadku typowej piły szablastej). Dzięki dużej prędkości ostrza zębatego uzyskuje się czystsze cięcie. Dzięki temu można ciąć żywe gałęzie na drzewach bez pozostawiania „zadziorów” na korze, piłować płyty OSB bez „podnoszenia wełny” lub ciąć izolację granulatem (np. pianką) bez jej kruszenia. Najważniejsze to pamiętać o małej mocy silnika i nie przesadzać z obciążeniem.
Zaopatrz się w ostrza tnące z wyprzedzeniem
Piła ta posiada wygodny i oryginalny mechanizm do bezkluczowej wymiany ostrza (wciśnij przycisk zwalniający, obróć ostrze o 90 ° i wyjmij je z trzpienia). Ale to nie ma sensu. Przecież w zestawie jest tylko jeden pilnik i jest on uniwersalny – może ciąć drewno (głębokość cięcia jest ograniczona do 100 mm), stal (do 3 mm grubości) czy rury plastikowe (do 50 mm średnicy) . Płótno tutaj jest niezwykłe. Jest krótka i szeroka (jak klasyczna piła do metalu). Dlatego nie wszystkie płótna nadają się do Black & Decker KS880EC, ale tylko te specjalne. Produkuje je tylko kilku producentów: sam Black & Decker, Piranha i kilku innych. Nie są one zbyt popularne w sprzedaży, więc kupując piłę, lepiej od razu kupić do niej ostrza, aby na wszelki wypadek mieć pod ręką wymienny sprzęt.
Między wyrzynarką a prawdziwą piłą
Pomimo swojej niezwykłości, Black&Decker KS880EC jest dość popularną piłą, która jest produkowana od końca 2000 roku i wciąż jest poszukiwana. Ale jeśli planujesz atakować grube kłody, nie ma sensu kupować tej piły do metalu. To narzędzie do innych zadań. Nadaje się dla ogrodników i mieszkańców lata, a także dla tych, którzy dokonują napraw własnymi rękami. W rzeczywistości Black & Decker KS880EC wypełnia lukę między wyrzynarkami elektrycznymi a dużymi piłami szablastymi, ale może (z pewnymi zastrzeżeniami) pełnić funkcje obu. Z innych tego typu narzędzi sieciowych można wyróżnić tylko Black & Decker RS890K i AEG US 400 XE, ale kosztują one znacznie więcej.