Obiektyw Panasonic 45-175mm f/4.0-5.6 (H-PS45175)
Wideo 12Zdjęcia 2 |
Panasonic 45-175mm f/4.0-5.6 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Panasonic 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Panasonic.
Kup Panasonic 45-175mm f/4.0-5.6
Wszystkie ceny 7 →Panasonic H-PS45175 LUMIX G X VARIO PZ teleobiektyw zmiennoogniskowy 45-17 | 1 719 zł |
Panasonic Lumix H-PS45175 | 2 090 zł |
Obiektyw Panasonic Micro 4/3 45-175 mm F/5.6 | 2 048 zł |
Obiektyw PANASONIC LUMIX G X VARIO 45-175mm, f/4.0-5.6, ASPH. POWER O.I.S. | 2 075 zł |
Obiektyw Panasonic Lumix G X Vario PZ 45-175mm f/4-5.6 ASPH. POWER O.I.S. | 2 199 zł |
Panasonic Lumix 4-5.6/45-175 Mm Gxvario Pz Objective Czarny H-PS45175E-K | 2 012 zł |
Panasonic 45-175 mm/F 40-56 G X VARIO PZ 45 mm obiektyw 45 - 175 mm / F 4, | 2 060 zł |
Obiektyw o długiej nazwie Panasonic Lumix GX Vario PZ 45-175mm f/4.0-5.6 ASPH Power OIS wchodzi w skład kohorty telezoomów, zapewniając jego właścicielowi możliwość fotografowania w zakresie ogniskowych 90-350 mm (35 mm równowartość).
Wideografia
Oprócz fotografii obiektyw koncentruje się na nagrywaniu wideo, na co wskazuje oznaczenie HD na korpusie, a także obecność mechanicznego obiektywu zmiennoogniskowego. Ten ostatni odpowiada za płynne i ciche zmiany ogniskowej. Możesz też zmienić kąt widzenia w tradycyjny sposób – za pomocą szerokiego gumowanego pierścienia do zmiany ogniskowej, ale nie zawsze jest to wygodne podczas kręcenia wideo.
Powód do dumy
Pomysł Panasonica może pochwalić się wewnętrznym ogniskowaniem(przy ogniskowaniu lub zmianie ogniskowej wszystkie elementy poruszają się w korpusie, a obiektyw nie zmienia swoich fizycznych rozmiarów), a także skutecznym stabilizatorem Power OIS. jego najbliżsi krewni (Panasonic Lumix G Vario 45-150mm f/4.0-5.6 MEGA OIS i Panasonic Lumix G Vario 45-200mm f/4.0-5.6 MEGA OIS) działają wydajniej, umożliwiając fotografowanie z długimi czasami ekspozycji z ręki bez rozmycia obrazu. wizerunek.
Właściwości optyczne
Podczas testowania poziomu ostrości obiektywu przez ekspertów autorytatywnego zasobu photozone.de zdobył on punkty od „Dobrego” do „Doskonałego”. Zgodnie z oczekiwaniami najostrzejsze osiągane są przy minimalnych wartościach ogniskowej, po których następuje lekki spadek. Ale jeśli chodzi o winietowanie, wszystko jest nieco inne - manifestacja efektu przyciemnienia krawędzi kadru jest możliwa przy przysłonach do 5,6. Chociaż z pewnością upiększy to portret, może negatywnie wpłynąć na krajobraz lub ujęcie uliczne.
Klasa dystansowa
W parze z małymi bezlusterkowcami (np. Panasonic Lumix DMC-GM5 czy Olympus PEN E-PL7) obiektyw będzie wyglądał harmonijnie, co ułatwia jego stosunkowo niewielki rozmiar jak na tak dalekosiężną optykę. I chociaż pływający maksymalny otwór przysłony f / 4.0-5.6 nie sprzyja fotografowaniu w pomieszczeniach, obiektyw czuje się całkiem dobrze na zewnątrz. Jej prerogatywą są portrety i nieśmiałe zwierzęta, do których nie można się zbliżyć, ale chce się je uwiecznić na zdjęciu.