Obiektyw Fujifilm 18-135mm f/3.5-5.6 XF OIS R LM WR Fujinon
Fujifilm 18-135mm f/3.5-5.6 XF OIS R LM WR Fujinon |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Fujifilm 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Fujifilm.
Kup Fujifilm 18-135mm f/3.5-5.6 XF OIS R LM WR Fujinon
Wszystkie ceny 6 →Fujifilm Obiektyw Fujinon 18-135 / F 35-56 XF R LM OIS WR 16537744 | 3 943 zł |
FujiFilm Fujinon XF 18-135 mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR (w magazynie!) - Dosta | 3 599 zł |
Obiektyw Fujinon XF 18-135mm f/3,5-5,6 R LM OIS WR + filtr Marumi 67mm UV | 3 949 zł |
FujiFilm Fujinon XF 18-135 mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR Raty 0 | 3 498 zł |
Fujinon XF 18-135 f/3.5-5.6 « karta prezentowa na CEWE Fotoksiążkę o warto | 3 399 zł |
Fujifilm XF 18-135 mm F35-F56 WR OIS obiektyw do aparatu XF 18-135 F3.5-5. | 4 561 zł |
W pułku optyki Fujifilm nie ma mistrzów pod względem pokrycia ogniskowych. Niemniej jednak japońska marka stawia na szczególny urok rysunku, który w połączeniu z konwencjonalnym obiektywem 24-400 mm jest dość trudny do osiągnięcia. Jedyny „kombi” dla systemu Fujifilm X został wydany w 2014 roku i jest nadal poszukiwany. Mowa o Fujinonie XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR.
Wysoka ostrość
W przeliczeniu na odpowiednik pełnej klatki obiektyw rejestruje w zakresie ogniskowych od 27 do 200 mm. I już od otwartej przysłony na krótkim końcu przysłony jest niezwykle ostro w środku. Detal przypada tylko na krawędzie obrazu, do korekty wystarczy pokryć jeden lub dwa przystanki. Wraz ze wzrostem ogniskowej przysłona obiektywu spada do f/5.6, ale nadal pozostaje ostra.
Interpretacja oznaczeń
W rozszerzonej nazwie modelu znajduje się wiele znaczących znaków. Na przykład litera alfabetu łacińskiego R po oznaczeniu przysłony oznacza, że obiektyw jest wyposażony w trzeci pierścień, który służy do sterowania przysłoną. Za symbolami LM kryje się silnik liniowy systemu AF, skrót OIS skrywa wbudowany stabilizator obrazu, a litery WR oznaczają konstrukcję modelu odporną na kurz i wilgoć. Więcej o znaczeniu wszystkich symboli przeczytasz w osobnym artykule „Tajemnice oznaczania obiektywów Fuji”.
Jeden za wszystkich
Fujinon XF 18-135mm f / 3.5-5.6 R LM OIS WR przychodzi na ratunek, gdy trzeba nagrywać szybko i bez wahania. W końcu tak długo, jak zegar tyka, a obiektyw się zmienia, fabuła może minąć przed kamerą. Model sprawdzi się jako doskonała opcja na pojedynczy obiektyw do podróży, wakacji czy spacerów po mieście dla własnej przyjemności bez plecaka za plecami.