Frezarka Bosch GOF 130 Professional 06016B7000
Wideo 2Zdjęcia 11 |
Bosch GOF 130 Professional 06016B7000 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Bosch 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Bosch.
Kup Bosch GOF 130 Professional 06016B7000
Wszystkie ceny 13 →Bosch Professional frezarka górnowrzecionowa GOF 130 prowadnica równoległa | 573 zł |
Bosch GOF 130 PROFESSIONAL ROUTER | 665 zł |
Frezarka BOSCH Professional GOF 130 06016B7000 | 573 zł |
Bosch Professional GOF 130 - Frezarka górnowrzecionowa (06016B7000) | 654 zł |
Frezarka BOSCH Professional GOF 130 06016B7000 | 573 zł |
Router pionowy z automatyczną kontrolą prędkości
Zgodnie z charakterystyką Bosch GOF 130 wygląda jak zwykły frez średniej klasy. Posiada silnik o mocy 1300 W i mniej więcej standardowy zakres prędkości roboczych (11000 - 28000 obr/min) z możliwością regulacji (6 stałych pozycji w krokach co około 3000 obr/min). Ma jednak niezwykle ważny moduł dla frezarek pionowych - stałą elektronikę, która utrzymuje prędkość na zadanym poziomie, niezależnie od obciążenia. Funkcja ta zapewnia czystsze wykończenie drewna, plastiku i metalu. Ponadto, według szacunków Bosch, utrzymanie obrotów średnio zwiększa produktywność o 20%. Skok roboczy noża wynosi 55 mm. Narzędzie porusza się w górę iw dół prowadnic płynnie i bez zniekształceń. Ale trudno jest osiągnąć szczególną dokładność w ustawianiu głębokości frezowania. Faktem jest, że ten router nie ma mikrowindy, prawie niemożliwe jest ustawienie głębokości tutelki na tyutelka. Do Twojej dyspozycji jest tylko prosty głębokościomierz z linijką i wieżyczką.
Pozostaje tylko kupić frezy
Frezarka górnowrzecionowa jest wyposażona w wielofunkcyjną prowadnicę równoległą (z kołkiem centrującym, który zamienia prowadnicę w cyrkle i rolkę prowadzącą do frezowania po zakrzywionych powierzchniach), tuleję kopiującą i adapter do podłączenia odkurzacza. Dostępne są również dwie tuleje zaciskowe (średnica 6 i 8 mm). Duży otwór w podeszwie (pozwalający na frezy o średnicy do 40 mm) oraz obecność tulei zaciskowych do najpopularniejszych rozmiarów sprzętu pozwalają na zastosowanie prawie wszystkich typów frezów Bosch. Jednak wraz z routerem nie ma ani jednej wymiennej dyszy.
Profesjonalny router w cenie amatora
Bosch GOF 130 pojawił się w sklepach internetowych na początku 2021 roku, od razu znalazł się w czołówce sprzedaży i przez kilka lat był na szczycie rankingu najlepszych routerów. Sekret jej sukcesu tkwi w niezwykle korzystnym połączeniu ceny, jakości, „nadzienia” i właściwości technicznych. Jest tańszy od innych „niebieskich” odpowiedników w tej samej klasie mocy, a także konkurentów Makita i Festool. Co więcej, kosztuje nawet mniej niż niektóre „zielone” routery Bosch, które w rzeczywistości są uważane za narzędzie klasy hobby (w przeciwieństwie do omawianego modelu, który jest pozycjonowany jako profesjonalny). Jeśli możesz obejść się bez microlift, ten router jest doskonałym wyborem zarówno dla amatora pracującego w warsztacie domowym, jak i profesjonalisty.