Procesor AMD Ryzen 5 Raphael 7645 PRO MPK (100-100000600MPK)
Wideo 15Zdjęcia 5 |
AMD Ryzen 5 Raphael 7645 PRO MPK |
|
Układ I/O zawiera jednostkę graficzną RDNA drugiej generacji, a także kontrolery DDR5 i PCI Express 5.0. Tym, którzy tej jesieni będą chcieli przejść na Zen 4, zaoferowane zostaną płyty główne z logiką AMD X670E, X670 i B650E, B650.
Platforma odziedziczy kompatybilność z chłodnicami AM4. Zen 4 charakteryzuje się dwukrotnym zwiększeniem pamięci podręcznej L2 (z 512 KB do 1 MB na rdzeń), ponad 15% wzrostem wydajności w trybie jednowątkowym w porównaniu do Zen 3 oraz częstotliwością w trybie boost powyżej 5 GHz.
Jak wybrać procesorUczymy się dobierać odpowiedni procesor do każdego zadania: od pracy z arkuszami kalkulacyjnymi po gry i programy
Co to jest dławienie procesora, dlaczego jest potrzebne i jak sobie z nim radzićMamy do czynienia z okropnym terminem throttling, jednocześnie rozwiązując problemy ze spowalniającym smartfonem lub laptopem
Informacje zawarte w opisie modelu służą wyłącznie do celów informacyjnych.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog AMD 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele AMD.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Wideo recenzje
Modyfikacje AMD Ryzen 5 Raphael
Ceny na AMD Ryzen 5 Raphael |
---|---|---|---|---|
AMD Ryzen 5 Raphael 7500F MPK | od 809 zł | 3 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7500F OEM | od 789 zł | 4 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7600 BOX | od 868 zł | 30 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7600 OEM | od 868 zł | 4 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7600X BOX | od 728 zł | 34 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7600X OEM | od 963 zł | 5 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7645 PRO MPK | od 999 zł | 2 oferty | ||
AMD Ryzen 5 Raphael 7645 PRO OEM | od 992 zł | 3 oferty |
PolecamyPorównaj w tabeli →