Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro
Wideo 18Zdjęcia 17 |
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro |
|
Odkurzacz robot Xiaomi jest przeznaczony do czyszczenia na sucho i na mokro, a producent zwrócił szczególną uwagę na tę drugą funkcję. Główną cechą modelu są wibracje (do 10 tys. na minutę) modułu czyszczenia na mokro, które pomagają skuteczniej wyczyścić powierzchnię i zetrzeć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Dodatkowo zastosowano dyszę z mikrowłóknami, która zapewnia równomierne wnikanie wody i szybkie wysychanie podłogi, a także pojemnik o pojemności 0,25 l z inteligentną regulacją dopływu wody.
Jeśli chodzi o czyszczenie na sucho, tutaj Xiaomi MiJia Robot Vacuum-Mop 2 Pro jest również zawodowcem: moc ssania wynosi 3000 Pa, system nawigacji laserowej LDS szybko mapuje pomieszczenie i najlepszą trasę oraz pomaga odkurzaczowi w dokładnej nawigacji nawet w kosmosie w słabym oświetleniu. Do wyboru są trzy tryby odkurzania na mokro i cztery stopnie ssania na sucho, a odkurzacz potrafi również mapować kilka pięter.
Za pomocą markowej aplikacji można zaplanować sprzątanie na konkretną godzinę, wybrać ustawienia dla różnych pomieszczeń oraz skonfigurować wirtualne ściany, czyli określić obszary, w które urządzenie nie wejdzie. Odkurzacz wyposażony jest w pojemny akumulator 5,2 Ah, którego jedno ładowanie wystarcza nawet na 3 godziny ciągłej pracy lub odkurzanie 150 metrów kwadratowych (choć oczywiście wszystko zależy od wybranego trybu). Robot jest niezależny: gdy potrzebuje doładowania, trafia do samej stacji dokującej, a po naładowaniu kontynuuje sprzątanie od miejsca, w którym się zatrzymał.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Xiaomi 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Xiaomi.
Kup Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro
Wszystkie ceny 11 →Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro czarny XM200062 | 1 186 zł |
Robot mopujący robot odkurzający Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro czarny A | 1 426 zł |
Odkurzacz automatyczny XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro czarny | 1 341 zł |
Xiaomi Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vaccum-Mop 2 Pro czarny | 1 753 zł |
Automatyczny robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro (White) | 1 199 zł |
Xiaomi ma już spore doświadczenie w produkcji robotów odkurzających, więc przez ten czas nauczyło się znajdować idealną równowagę jakości, ceny i funkcjonalności. Przykładem tego jest model 2022 Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro.
Do czyszczenia na sucho i na mokro
Ten robot jest naprawdę wszechstronny, przeznaczony zarówno do czyszczenia na sucho, jak i na mokro. A jeśli nie możesz przeskoczyć nad głową z pierwszego, to z drugiego wędrują fantazje twórców. Xiaomi zastosowało moduł wibracyjny, który podczas pracy wytwarza 10 000 ultradźwiękowych wibracji na minutę, a także dyszę z mikrofibry, która zapewnia równomierne rozprowadzanie wody i szybkie suszenie podłogi. Ponadto sam odkurzacz podczas sprzątania na mokro (lub kombinowanego) porusza się po ścieżce w kształcie litery Y, powtarzając ruchy mopa podczas prania ręcznego. Wszystko to powinno poprawić jakość wycierania podłogi, sprawić, że sprzątanie będzie dokładniejsze i skuteczniejsze. I choć producent twierdzi, że urządzenie radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi plamami, w praktyce i tak trzeba je zetrzeć ręcznie. W ten sposób urządzenie stanie się dobrym pomocnikiem w utrzymaniu czystości w domu, jednak ogólne czyszczenie nadal będzie musiało być przeprowadzane okresowo. Być może są tylko skargi na nieprzemyślaną konstrukcję zbiornika na wodę - opróżnianie i mycie jest niewygodne.
Jeśli chodzi o czyszczenie na sucho, do robota nie można mieć żadnych zastrzeżeń: ma dużą moc ssania (3000 Pa), bez problemu zbiera kurz i większe zanieczyszczenia z różnych wykładzin podłogowych, nie pozostawia pominiętych miejsc, a dzięki filtrowi HEPA zatrzymuje nawet najmniejsze cząsteczki, uwalniając oczyszczone powietrze na zewnątrz. Ważne jest również to, że jest w stanie posprzątać cały dom na raz, ponieważ jedno ładowanie baterii wystarcza nawet na 3 godziny pracy na baterii. Oczywiście ten wskaźnik zależy bezpośrednio od trybu pracy: istnieją cztery tryby mocy do czyszczenia na sucho (od cichego do turbo) i trzy tryby intensywności czyszczenia na mokro do czyszczenia na mokro.
Zapamiętuje podłogi i nie boi się czarnych plam
Dodatkowym plusem dla użytkowników (zwłaszcza właścicieli dużych domów) będzie nawigacja z wykorzystaniem czujnika laserowego LDS: robot szybko i dokładnie mapuje domy, zapamiętuje lokalizacje i wytycza trasy. Co więcej, może mapować różne piętra i przełączać się między nimi w zależności od tego, gdzie potrzebne jest sprzątanie. I też dobrze radzi sobie w słabym oświetleniu, nie spada ze schodów i nie boi się czarnych plam, rozumie, gdzie jest wysokość, a gdzie jest tylko czarne zabarwienie na dywanie lub na podłodze.
Sterowanie sprzętem odbywa się za pomocą przycisków na obudowie „tabletu”, asystentów głosowych Google Assistant i Amazon Alexa oraz w aplikacji mobilnej Mi Home, która jest najwygodniejszą i wielofunkcyjną opcją. Dzięki niemu możesz zmieniać ustawienia, zdalnie uruchamiać odkurzacz, przeglądać mapę, zaplanować harmonogram sprzątania, ustawić indywidualne parametry dla każdego pomieszczenia i wirtualnych ścian.