Opona letnia TIGAR HP 205/55 R16 94V
Wideo 14Zdjęcia 3 |
TIGAR HP 205/55 R16 94V |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog TIGAR 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele TIGAR.
Serbska marka Tigar od dawna pracuje pod skrzydłami słynnej firmy oponiarskiej Michelin, której specjaliści mieli swój udział w opracowaniu wysokowydajnej opony letniej z serii High Performance.
Wysoka wydajność jazdy
Model został „wypuszczony” na drogi przed sezonem letnim 2017. Jak większość kolegów w letnich „butach” do samochodów, opona otrzymała bieżnik o asymetrycznej konstrukcji bieżni. Dzięki temu „rysowaniu” równie dobre właściwości jezdne uzyskuje się zarówno podczas poruszania się po suchej drodze asfaltowej, jak i podczas jazdy w deszczową pogodę.
Pełna responsywność
Masywne bloki zewnętrznej części rzeźby bieżnika z ostrymi krawędziami trakcyjnymi zapewniają doskonałe sterowalność podczas wchodzenia w zakręty. Stabilność kierunkową samochodu przy dużych prędkościach ułatwia trójca szerokich usztywnień. Wszystkie są oddzielone od siebie głębokimi okrągłymi kanałami, przez które prowadzony jest aquadrainage. Opracowany system drenażowy niweluje ryzyko odczuwania efektu aquaplaningu na własnej skórze.
Zwycięska kombinacja
Gumowa mieszanka modelu jest obficie „doprawiona” krzemionką. W praktyce zwiększona zawartość mieszanki gumowej skutkuje poprawą przyczepności na mokrej nawierzchni i spadkiem oporów toczenia. To z kolei bezpośredni sposób na poprawę efektywności paliwowej opony. Jedyny mankament TIGARA HP polega na tym, że opona „szeleści” na asfalcie głośniej niż wielu „kolegów z klasy”. Jednak połączenie doskonałych właściwości jezdnych, długotrwałego przebiegu i dobrej wartości całkowicie neguje wspomniany minus modelu.
Modyfikacje TIGAR HP 205/55 R16 94V
Ceny na TIGAR HP 205/55 R16 94V |
---|---|---|---|---|
TIGAR HP 205/55 R16 91H | od 433 zł | 1 oferta | ||
TIGAR HP 205/55 R16 91V | od 370 zł | 1 oferta | ||
TIGAR HP 205/55 R16 91W | od 396 zł | 1 oferta | ||
TIGAR HP 205/55 R16 94V | od 476 zł | 1 oferta | ||
TIGAR HP 205/55 R16 94W | od 472 zł | 1 oferta |