Smartfon Oukitel C21 Pro 64 GB / 4 GB
Wideo 9Zdjęcia 17 |
Kup Oukitel C21 Pro 64 GB / 4 GB
Smartfon bez umowy Oukitel C21 Pro obudowa z pełnego szkła pamięć 4 GB 64 | 700 zł |
Oukitel C21 Pro 4gb/64gb 6.4´´ Dual Sim Zielony TKOOUKSZA0072 | 510 zł |
Oukitel C21 Pro 4/64GB DS Czarny | 421 zł |
Smartfon niższej półki cenowej Oukitel C21 Pro pozostał niezauważony na tle konkurentów, gdyby nie wyróżniający się wygląd zewnętrzny. Wystarczy spojrzeć na jego „plecy” i zaokrąglone boki z szeroką ramką. Czy to na coś wygląda?..
Trójoki aparat
Konstrukcję bocznych krawędzi obudowy i moduł „trójokiego” aparatu zapożyczono od Apple iPhone 12 Pro. Maksymalne podobieństwo do niego zapewnia podobny układ trzech obiektywów tylnego aparatu, połączonych z wbudowaną latarką. Natomiast zestaw fotomodułów głównego aparatu jest znacznie skromniejszy - 12+2+0,3 MP. W oficjalnej specyfikacji aparatu rozdzielczość głównego przetwornika obrazu to 21 MP. Możliwe, że parametr ten podano z uwzględnieniem interpolacji oprogramowania, ponieważ natywna rozdzielczość matrycy Sony IMX362 to 12 MP. Ogólnie rzecz biorąc, aparat w smartfonie wykazuje bardzo zwyczajne wyniki pod kontem robienia zdjęć i nagrywania wideo.
Ekran HD+
Na pierwszy rzut oka Oukitel C21 Pro jest wyposażony w ekran IPS o przekątnej 6,39 cala. Obraz jest na nim wyświetlany w rozdzielczości HD+, co w przeliczeniu na pikseli wynosi 1560x720 pikseli. W lewym górnym rogu wyświetlacza znalazł się otwór na potrzeby przedniego aparatu 8 MP, który wygląda znacznie ładniej niż masywne wycięcie w ekranie konwencjonalnego „iPhone'a”.
Podzespoły”
Sercem smartfona jest chipset z 2018 roku MediaTek Helio P22. Wspomaga go 4/64 GB pamięci z możliwością rozszerzenia pojemności poprzez wymianę jednej z kart SIM. W jej miejsce w hybrydowym slocie instalowana jest karta microSD (do 256 GB włącznie). Pod względem „wypełnienia” Oukitel C21 Pro jest typowym urządzeniem niedrogim, co oznacza, że nie nadaje się ono do wymagających gier.
Segment niedrogi
Z ciekawych funkcji smartfona szczególną uwagę przykuwa system operacyjny Android 11 prosto „po wyjęciu z pudełka” oraz boczny skaner linii papilarnych w przycisku zasilania/blokady. Bateria urządzenia o pojemności 4000 mAh ładowana jest poprzez styki symetrycznego złącza USB C. Czy warto? Zdecydowanie tak. Lecz chodzi wyłącznie o "budżetowce" o tych samych danych technicznych.