Router do gier Xiaomi Mi Router AX9000 (DVB4304GL)
Wideo 4Zdjęcia 7 |
Topowy, wysokowydajny router bezprzewodowy do gier 2021 z Wi-Fi 6 (802.11n/ac/ax), szybkim portem USB 3.2 Gen1 i przepustowością 160 MHz. Oprócz zwykłej sieci (2,4 GHz) tworzy dwie sieci 5,2/5,8 GHz, przy czym druga dedykowana jest dla ruchu gamingowego. Potrafi zapewnić ultraszybki transfer danych (klasa AX9000) i ultraniskie opóźnienia, aby zapewnić wygodną grę we wszystkich nowoczesnych projektach gier i dyscyplinach e-sportowych.
Wyróżnia się oryginalnym wyglądem zewnętrznym, jest pozycjonowany jako produkt premium przeznaczony do tworzenia szybkich sieci bezprzewodowych i kablowych o niskim opóźnieniu w mieszkaniach, domach prywatnych lub małych biurach. Do utworzenia połączenia przychodzącego z siecią dostawcy można użyć portu 2,5-gigabitowego Ethernetu WAN/LAN. Port USB 3.2 przeznaczony jest do podłączenia zewnętrznego dysku, co pozwala na realizację funkcji serwera plików i mediów.
Zasilany przez potężną platformę sprzętową z czterordzeniowym procesorem Qualcomm IPQ8072A, router Xiaomi Mi AX9000 zapewnia niewiarygodnie wysoką teoretyczną przepustowość. Jednak w praktyce możliwe jest zbliżenie się do prędkości tego rzędu tylko przy użyciu urządzeń klienckich, które obsługują tryb 4x4 MU-MIMO, kanały o szerokości 160 MHz, podział częstotliwości OFDMA i modulację 1024-QAM.
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Xiaomi 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Xiaomi.
Kup Xiaomi Mi Router AX9000
Wszystkie ceny 14 →Xiaomi Mi AX3200 DVB4304GL Router z Pamięcią Roboczą 256 MB Czarny | 876 zł |
XIAOMI Router AX9000 KMXIARXWA010100 | 1 044 zł |
Xiaomi Mi Router AX9000 NET-WLRD-XIA-017 | 879 zł |
XIAOMI Router AX9000 122834 | 1 044 zł |
XIAOMI Router AX9000 122834 | 1 044 zł |
Trzykanałowy router od Xiaomi
Xiaomi Mi Router AX9000 to flagowy, trzykanałowy router do gier z obsługą Wi-Fi 6, 2,5-gigabitowym portem WAN, czterema gigabitowymi portami LAN i niezwykle wydajnym sprzętem, który jest więcej niż gotowy na sieci bezprzewodowe nowej generacji. Za wydajność urządzenia odpowiada wydajny czterordzeniowy procesor Qualcomm IPQ8072, który zawiera cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o taktowaniu do 2,2 GHz, a także dodatkową dwurdzeniową jednostkę NPU o częstotliwości 1,7 GHz. Dodatkowy procesor umożliwia routerowi szybsze i responsywne przetwarzanie pakietów danych, optymalizację separacji ruchu QoS i skanowanie ruchu sieciowego pod kątem potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że aby schłodzić te rzeczy, musieliśmy wbudować w podstawę dość dużą chłodnicę.
Dedykowany kanał dla gier
Jeśli chodzi o wskaźniki prędkości, nowe dzieło Xiaomi należy do klasy AX9000, zapewniając łączną przepustowość 9000 Mbit/s we wszystkich trzech pasmach. Większość z nich (ok. 7206 Mbit/s) przeznaczona jest dla pasma 5 Hz, a ruch w tym przypadku jest podzielony na 2 różne kanały, z czego jeden jest dedykowany specjalnie dla gier. Można powiedzieć, że jest to główna cecha Xiaomi Mi Router AX9000. Pozostałe 1148 Mb/s zarezerwowane jest dla pasma 2,4 GHz. Jak na topowy gamingowy router z Wi-Fi 6 przystało, obsługuje MU-MIMO, Beamforming oraz OFDMA i bez problemu radzi sobie nawet z 16 podłączonymi jednocześnie urządzeniami. Ponadto ogłoszono obsługę sieci Mesh.
Futurystyczny design i oświetlenie RGB
Xiaomi kładzie szczególny nacisk na łączność i zasięg komunikacji: dzięki zastosowaniu dużej liczby anten dalekiego zasięgu (4 moduły sterujące, 12 anten konwencjonalnych + jedna AloT), router może zapewnić dużą prędkość na odległość do 12 metrów poprzez żadnych ścian lub przeszkód w domu. Dodatkowo router wyposażony jest w port USB 3.2 gen1 do połączeń zewnętrznych (dysk SSD, modem LTE, drukarka itp.) No cóż, nie da się przejść obojętnie obok futurystycznego projektu drona bojowego-pająka z jakiegoś filmu science fiction lub telewizji seria. Z tyłu „pająka” znajduje się zgrabne podświetlenie RGB w kształcie litery X w kształcie krzyża, które może odtworzyć do 16 milionów odcieni. Jedyną, ale znaczącą wadą na tle wszystkiego, co zostało powiedziane, jest to, że oprogramowanie sprzętowe nie jest najbardziej zaawansowane dla tej klasy z ograniczonymi narzędziami do konfiguracji sieci.