Karta graficzna XFX Radeon RX 6600 RX-66XL8LFDQ
Wideo 1Zdjęcia 6 |
XFX Radeon RX 6600 RX-66XL8LFDQ |
|
Wprowadzony na rynek w 2021 roku XFX Swift to dwugniazdowa karta graficzna do gier średniej klasy, która zapewnia wydajność i niezawodność. Wyposażony w wydajny układ chłodzenia, należy do średniej półki i nastawiony jest na gry w rozdzielczości Full HD. Zawarte w linii XFX Swift z naciskiem na podkręcanie komponentów i wydajne chłodzenie. Stosunkowo kompaktowa długość PCB (24cm) ułatwia montaż w różnych kompaktowych obudowach.
Brak podświetlenia nadaje mu skromny i dyskretny wygląd, który spodoba się graczom ze starej szkoły, którzy nie są fanatykami oświetlenia RGB. Podstawą XFX Radeon RX 6600 RX-66XL8LFDQ jest procesor graficzny Navi 23 XL (RDNA 2,7 nm) z 1792 procesorami strumieniowymi, taktowaniem 2491 MHz i wbudowaną 8 GB pamięci wideo (GDDR6 ze 128-bitową magistrala wymiany danych). Producent zapewnia wsparcie sprzętowe dla technologii akceleracji ray tracingu, która przenosi realizm oświetlenia i odbić świata gry na zupełnie nowy poziom.
Kluczowa różnica między implementacją ray tracingu w kartach graficznych AMD i NVIDIA Ampere polega na tym, że w procesorach graficznych NVIDIA osobne rdzenie są odpowiedzialne za śledzenie, podczas gdy w kartach graficznych Radeon za takie sztuczki odpowiadają te same rdzenie sprzętowe, które przetwarzają inne elementy graficzne. Zapowiedziano także obsługę technologii skalowania AMD FidelityFX Super Resolution, która jest nieco prostszym i tańszym analogiem DLSS Nvidii.
Technologia AMD FreeSync zapobiega zrywaniu klatek, a Radeon Boost zapewnia dodatkową wydajność i responsywność. Ilość pamięci podręcznej dla AMD Infinity wynosi 32 MB. Jeśli odłożymy na bok ray tracing i supersampling, to moc netto karty graficznej wynosi około 9 TFLOP. Tym samym jest w stanie zapewnić komfortową rozgrywkę we wszystkich popularnych tytułach AAA z lat 2018-2023 przy maksymalnych ustawieniach graficznych w rozdzielczości FullHD lub średnio-wysokich w QuadHD.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog XFX 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele XFX.
Kup XFX Radeon RX 6600 RX-66XL8LFDQ
Wszystkie ceny 9 →XFX Speedster SWFT 210 Radeon RX 6600 Core Gaming karta graficzna z 8 GB G | 1 041 zł |
Karta graficzna XFX Radeon RX 6600 Speedster SWFT 210 Core 8GB | 1 019 zł |
Karta graficzna XFX Radeon RX 6600 Speedster SWFT 210 Core 8GB RX-66XL8LFD | 1 019 zł |
Karta graficzna XFX Radeon RX 6600 Speedster SWFT 210 Core Gaming 8GB GDDR | 1 009 zł |