Chłodzenie CPU Thermalright Archon IB-E X2
Zdjęcia 8 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Thermalright 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Thermalright.
Kup Thermalright Archon IB-E X2
Thermalright Archon IB-E X2 - Ch?odzenie powietrzem procesora - Max 21 dBA | 383 zł |
Chłodzenie CPU Thermalright Archon IB-E X2 (100700544) | 353 zł |
DARMOWA DOSTAWA ! - ! Thermalright Archon IB-E X2 - PACZKOMAT, POCZTA, KUR | 349 zł |
Wielkie zamieszanie
Życie Thermalright nie jest łatwe, ponieważ wielu kupujących myli je z inną, bardziej reklamowaną marką - Thermaltake. Obaj ci producenci produkują systemy chłodzenia komputerowego, ale tylko dla Thermaltake jest to biznes drugorzędny (główny to obudowy, myszy i klawiatury), podczas gdy Thermalright specjalizuje się wyłącznie w CO i wykonuje swoją pracę, jak mówią, sumiennie.
Fajek nigdy za dużo
Weźmy na przykład Thermalright Archon IB-E X2, jeden z najbardziej wydajnych systemów chłodzenia procesorów w pojedynczej wieży. Wysoką pojemność cieplną osiągnięto dzięki szerokiej miedzianej płycie stykowej i aż ośmiu rurkom cieplnym pokrytym niklem w celu ochrony przed korozją. Z kolei aluminiowe lamele chłodnicy są przedmuchiwane jednocześnie przez dwa 14-centymetrowe wentylatory (aby uprościć ich podłączenie do płyty głównej, z jednego 4-pinowego złącza do dwóch zasilany jest rozdzielacz). To wentylatory, a raczej ich dziwny, „squishy” kolor, są jedyną wadą coolera - nie da się osiągnąć spójności designu z procesorem i kartą graficzną, jeśli jest to dla Ciebie ważne.
Sport ekstremalny
Naturalnie, pod względem wydajności rozpraszania ciepła, Archon IB-E X2 jest nieco gorszy od masywnych dwuwieżowych chłodnic, ale nie nakłada się na gniazda DIMM, co pozwala na zainstalowanie modułów pamięci RAM z dużymi radiatorami. W przypadku komputerów klasy średniej, a nawet najwyższej klasy, Thermalright Archon IB-E X2 jest wyraźnie zbędny. Ma to sens tylko w przypadku ekstremalnego podkręcania procesorów Intel LGA2011-v3 i AMD AM3+.