Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 550 czarny
Zdjęcia 6 |
Nivona CafeRomatica 550 czarny biały czarny |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Nivona 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Nivona.
Kup Nivona CafeRomatica 550 czarny
Wszystkie ceny 9 →NIVONA Ekspres ciÅnieniowy CafeRomatica 550 NICR550 | 2 430 zł |
Ekspres ciśnieniowy Nivona Nicr 550 | 1 999 zł |
Ekspres NIVONA CafeRomatica 550 4,26008E+12 | 2 199 zł |
Nivona CafeRomatica 550 | 2 049 zł |
Nivona - CafeRomatica 550 NIV550 | 3 199 zł |
Kolorowy wyświetlacz
Ekspres do kawy Nivona z serii CafeRomatica 550 to jeden ze starszych modeli 5. serii CafeRomatica. W przeciwieństwie do np. modelu CafeRomatica 530, jego główną różnicą jest obecność kolorowego wyświetlacza TFT i nowe podejście do sterowania.
Przełącznik obrotowy po lewej stronie umożliwia zdefiniowanie krótkich i długich naciśnięć, a na ekranie wyświetlane są dostępne przepisy i szczegółowe ustawienia. Użytkownicy Nivona CafeRomatica 550 mogą regulować temperaturę i moc napojów (w trzech poziomach), a także wybrać żądaną wielkość porcji (zwykle od 20 do 240 ml w odstępach co 10 ml). Ponadto wszystkie przepisy można z łatwością dostosować do własnych ustawień, bez konieczności korzystania z kucharzy testowych lub szczegółowego menu.
Cappuccino półautomatyczne
Ekspres posiada 4 zaprogramowane programy: espresso, lungo, gorąca woda i pianka mleczna. Program mleczny współpracuje z półautomatycznym spieniaczem do mleka, co pozwala na przygotowanie szerokiej gamy napojów kawowych, w tym latte, cappuccino, latte macchiato i innych, a także gorącej czekolady. Użytkownicy zauważają, że ekspres wytwarza gładką i delikatną piankę mleczną, co jest godne pochwały.
Dodatkowo spieniacz do mleka przypomina o konieczności wyczyszczenia obiegu mleka, co jest typowe dla droższych ekspresów. Regularne czyszczenie pomaga zapobiegać osadzaniu się resztek mleka i bakteriom oraz poprawia ogólną higienę.
Inne cechy
Nivona CafeRomatica 550 wyposażona jest w stalowe stożkowe żarna z trzema ustawieniami stopnia zmielenia oraz zbiornik na 250 gramów ziaren. Wśród innych podzespołów warto zwrócić uwagę na obecność pompy o ciśnieniu 15 barów, grzałki o mocy 1455 W, wyjmowanego bloku zaparzającego oraz 2,2-litrowego zbiornika na wodę. Dodatkowo ekspres posiada funkcję podgrzewania filiżanek oraz przegródkę na kawę mieloną.
Nivona CafeRomatica 550 to godny konkurent w górnym środkowym segmencie ekspresów do kawy, posiadający wiele zaawansowanych funkcji i cech.
Modyfikacje Nivona CafeRomatica 550
Ceny na Nivona CafeRomatica 550 |
---|---|---|---|---|
Nivona CafeRomatica 560 biały | od 1 849 zł | 8 oferty | ||
Nivona CafeRomatica 550 czarny | od 1 801 zł | 9 oferty |