Opona letnia Nexen N`Fera RU1 225/65 R17 102H
Wideo 1Zdjęcia 5 |
Nexen N`Fera RU1 225/65 R17 102H 225/65 R17 102 H |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Nexen 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Nexen.
Kup Nexen N`Fera RU1 225/65 R17 102H
Wszystkie ceny 7 →Nexen NFera RU1-225/65R17 102H - opona letnia 13612NXK | 596 zł |
Nexen N Fera RU1 ( 225/65 R17 102H 4PR ) 13612NXK | 465 zł |
Nexen N Fera RU1 (225/65 R17 102H) 13612NXK | 465 zł |
Nexen N Fera RU1 ( 225/65 R17 102H 4PR ) | 471 zł |
Opony letnie 225/65R17 102H N`Fera RU1 Nexen | 407 zł |
Roadstone N Fera RU1 (225/65 R17 102H) | 490 zł |
Opony letnie 225/65R17 102H N`Fera RU1 Nexen 2023 | 419 zł |
Letni model południowokoreańskich opon do Aut terenowych klasy średniej wyróżnia się doskonałą przyczepnością, wrażliwą reakcję na skręty kierownicy, wysokim komfortem jazdy i niskim poziomem hałasu. Ale wszystko po kolei.
Właściwości adhezyjne
Niezawodna przyczepność opony do mokrych i suchych nawierzchni drogi to zasługa sztywnych żeber w centralnej części asymetrycznej rzeźby bieżnika. Są one poprzecinane „cichymi lamelami” w postaci ukośnych nacięć na blokach bieżnika, które pomagają zmniejszyć hałas toczenia opony. Wzdłuż całej powierzchni styku wpuszczono również głębokie kanały odprowadzające wodę, które zwiększają odporność opony na aquaplaning podczas pokonywania przeszkód wodnych z dużą prędkością.
Wyniki testu
W testach Nexen N'Fera RU1 nie osiąga najlepszych wyników, w szczególności wskaźniki prowadzenia i długości drogi hamowania opony pogarszają się na mokrej nawierzchni. Do takiego wniosku doszli eksperci ze szwedzkiej publikacji Vi Bilägare, którzy testowali model w 2017 roku. Jednak na rywali zostali wybrani bardziej czcigodni „gracze” na wyższym poziomie, dlatego powstał podobny obraz (na przykład Continental ContiPremiumContact 6, Nokia Hakka Black itp.). Niemniej wśród nich opona zajęła pierwsze miejsce w dyscyplinie zużycia paliwa i otrzymała wysokie oceny sędziów za wspomniany niski poziom hałasu.
Komfort jazdy
Do mieszanki gumowej modelu dodaje się krzemionkę, dzięki czemu opona wyróżnia się zwiększoną elastycznością i odpornością na zużycie. Dodatkowo skutecznie „zjada” nierówności nawierzchni jezdni, zwiększając komfort poruszania się i zmniejszając obciążenie elementów zawieszenia pojazdu. Na sklepowych półkach opona może być prezentowana zarówno pod własną nazwą, jak i w postaci Roadstone N'Fera RU1, co nie powinno mylić potencjalnego nabywcy opony terenowej na ciepły sezon.
Modyfikacje Nexen N`Fera RU1 225/65 R17 102H
Ceny na Nexen N`Fera RU1 225/65 R17 102H |
---|---|---|---|---|
Nexen N`Fera RU1 225/65 R17 102H | od 407 zł | 7 oferty |