Procesor Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600KF BOX (BX8071513600KF)
Wideo 18Zdjęcia 2 |
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600KF BOX |
|
średniej klasy 14-rdzeniowy procesor, który został wydany jako część 13. generacji chipów Intela o nazwie kodowej Raptor Lake. Oparta na zoptymalizowanym procesie 10 nm, przeznaczona jest do instalacji w systemach do gier i pracy średniej klasy wyposażonych w płytę główną z gniazdem LGA 1700. Należy do średniej półki cenowej, przeznaczona dla graczy, streamerów, programistów i profesjonalistów zajmujących się treściami wizualnymi, którzy nie potrzebuje mocy 16-rdzeniowego Core i7 lub 24-rdzeniowego Core i9.
Cechą architektury Raptor Lake jest podział aktywnych rdzeni na 2 grupy (wydajne i energooszczędne) w celu optymalizacji obciążenia, jak to jest w przypadku mobilnych procesorów ARM. Tak więc Intel Core i5-13600KF BOX zawiera 6 potężnych rdzeni Raptor Cove i 8 energooszczędnych rdzeni Gracemont. Te pierwsze działają z częstotliwościami taktowania od 3,5 do 5,1 GHz i są wykorzystywane w poważnych zadaniach obliczeniowych.
Obsługują również technologię Hyper-Threading, która umożliwia każdemu rdzeniowi jednoczesne wykonywanie dwóch wątków obliczeniowych, znacznie poprawiając ogólną wydajność procesora. Energooszczędne rdzenie Gracemont umożliwiają wykonywanie prostych zadań w tle. Ich zakres częstotliwości roboczej wynosi od 2,6 do 3,9 GHz. W przeciwieństwie do poprzednich generacji układów Core i5, ten model może współpracować zarówno ze zwykłą pamięcią RAM DDR4, jak i nową pamięcią klasy DDR5. Maksymalna częstotliwość zegara dla DDR4 wynosi 3200 MHz, dla DDR5 - 5600 MHz. Maksymalna obsługiwana pamięć to 128 GB. Deklarowane odprowadzanie ciepła to 125 W, przy obciążeniu szczytowym może wzrosnąć do 181 W.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600KF BOX
Wszystkie ceny 28 →Intel BX8071513600KF Procesor stacjonarny Core i5-13600KF 14 rdzeni 6 rdze | 1 249 zł |
Intel Procesor Core i5-13600 KF BOX 3,5GHz, LGA1700 CPINLZ513600KF0 | 1 265 zł |
Intel Core i5-13600KF PR-IN17I5-INT-017 | 1 249 zł |
Procesor INTEL Core i5-13600KF | 1 334 zł |
Intel Procesor Core i5-13600 KF BOX 3,5GHz, LGA1700 100044 | 1 315 zł |
Modyfikacje Intel Core i5 Raptor Lake
Ceny na Intel Core i5 Raptor Lake |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13400 BOX | od 1 102 zł | 5 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13400 OEM | od 928 zł | 24 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13400F BOX | od 910 zł | 7 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13400F OEM | od 839 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13500 BOX | od 958 zł | 23 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13500 OEM | od 1 165 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13500T OEM | od 1 274 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600 OEM | od 1 335 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600K BOX | od 1 369 zł | 27 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600KF BOX | od 1 249 zł | 28 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600KF OEM | od 1 311 zł | 3 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600K OEM | od 1 484 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake i5-13600T OEM | od 1 325 zł | 1 oferta |