Czajnik elektryczny Braun PurEase WK 3100 2200 W 1.7 l
Zdjęcia 8 |
Braun PurEase WK 3100 |
|
Czajnik Braun, który w 2017 roku zdobył nagrodę Plus X Award, jest sprzedawany jako stylowe rozwiązanie z systemem szybkiego gotowania. W przeciwieństwie do wielu analogów minimalna możliwa objętość ogrzewania zaczyna się od 250 ml. Element grzejny o mocy 2200 W może zagotować wodę na jedną filiżankę w 45 sekund. Maksymalna pojemność jaką czajnik elektryczny Braun WK 3100 może za jednym razem doprowadzić do 100°C to 1,7 litra.
Butelkę można napełnić wodą przez szeroki dziobek z wyjmowanym filtrem, który można myć, lub przez pokrywkę. Ten ostatni otwiera się pod kątem 90 stopni za pomocą przycisku znajdującego się na uchwycie. Wygodę i przejrzystość dozowania zapewni szerokie okno pomiarowe z dwiema skalami wskazującymi zarówno pojemność, jak i liczbę filiżanek. Czajnik dostępny jest w dwóch kolorach: białym i czarnym.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Braun 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Braun.
Kup Braun PurEase WK 3100 2200 W 1.7 l
Wszystkie ceny 12 →Braun Household WK 3100 BK czajnik elektryczny pojemność 17 l 2200 W syste | 139 zł |
BRAUN Czajnik BRAUN WK3100WH PurEase Biały | 130 zł |
BRAUN WK3100BK 8021098773159 | 150 zł |
Czajnik elektryczny Braun WK 3100 BK czarny WK3100BK | 139 zł |
Czajnik Braun WK3100WH Biały | 198 zł |
Design
Zewnętrznie czajniczek jest bardzo ładny i bez problemu wpasuje się w nowoczesny wystrój kuchni. Kształt jest lekko wydłużony w kierunku wylewki i na pierwszy rzut oka przypomina dzbanek, a rączka, choć wydaje się zawodna, w rzeczywistości jest bardzo mocna i wygodna – urządzenie, nawet napełnione, dobrze trzyma się w dłoni. Nie bez powodu Braun PurEase WK 3100 otrzymał (w ramach kolekcji PurEase Breakfast) nagrodę Plus X Award za innowacyjne rozwiązania. Choć obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego, jest trwała i nie wydziela silnego zapachu.
Głośność i moc
Maksymalna objętość modelu to 1,7 l, minimalna to tylko 250 ml, dzięki czemu można nawet zagotować jedną szklankę wody. Pobór mocy to 2200 W. Czajnik jest cichy, ale działa szybko: minimalna ilość wody gotuje się w mniej niż 1 minutę, maksymalna - około 5 minut. Podczas pracy przycisk zasilania jest podświetlony na zielono.
Wskaźnik poziomu wody znajduje się za uchwytem, więc bardzo problematyczne jest sprawdzenie go trzymając czajnik w dłoni. Co więcej, poziom nie jest wyraźnie widoczny, szczególnie w złych warunkach oświetleniowych. Ale jednocześnie stosowane są dwie skale: po lewej objętość wody w litrach, po prawej - w kółkach, a to zdecydowanie duży plus.
Wylewka tutaj jest dość duża, woda nie wylewa się, ma wymienny filtr. Pokrywka otwiera się płynnie za pomocą przycisku. Jednak podczas gotowania para przechodzi przez szczeliny i pokrywka staje się mokra. Ale po minucie wysycha. Zapewniony jest trzypoziomowy system ochrony: czajnik wyłącza się automatycznie, gdy woda się zagotuje, jeśli urządzenie zostało przypadkowo włączone bez wody oraz gdy urządzenie zostało zdjęte ze stojaka.
Nawiasem mówiąc, w serii PurEase jest też Braun PurEase WK 3000 o pojemności 1 litra i Braun PurEase WK 3110, ale o pojemności 1,7 litra i mocy 3000 w.