Zasilacz Asus Prime Gold AP-750G (90YE00U1-B0NB00)
Zdjęcia 13 |
Asus Prime Gold AP-750G 750 W850 W |
|
W październiku 2023 roku tajwański producent Asus wprowadził nową linię uniwersalnych zasilaczy Prime, która uzupełni ofertę serii Asus ROG i Asus TUF. Producent wskazuje, że są one przeznaczone dla tych, którzy chcą zbudować zaawansowany system do grania, ale nie są gotowi przepłacać za elitarne zasilacze dużej mocy. W chwili premiery seria Prime Gold obejmowała modele o mocy 750 i 850 W, które w pełni odpowiadają specyfikacji zasilania ATX 3.0, są przyjazne dla kart graficznych klasy PCI-E 5.0, a także posiadają całkowicie modułową konstrukcję do łączenia kabli zasilających .
Dzięki temu ostatniemu czynnikowi użytkownik będzie mógł odłączyć wszystkie nieużywane „kluski” kablowe, aby nie zrobiły bałaganu wewnątrz obudowy i nie psuły widoku, który otwiera się przez przezroczyste okienko. Istotną zaletą Asusa Prime Gold jest jego wydajność, potwierdzona certyfikatem 80+ Gold. Oznacza to, że zasilacz efektywnie wykorzystuje przychodzącą energię elektryczną (wydajność 92%), a nie ją po prostu spala, a przy szczytowym obciążeniu nie jest tak hałaśliwy jak zasilacze posiadające certyfikaty jakości White, Silver i Bronze.
Urządzenie jest certyfikowane zgodnie ze standardem ATX 3.0 i jest kompatybilne z kartami graficznymi oraz wyposażone jest w 12+4-pinowe złącza zasilania 12VHPWR. W szczególności mówimy o procesorach graficznych z serii GeForce RTX 4000, których pobór mocy może wynosić niesamowite 600 W. ASUS ROG Strix 850W oparty jest na platformie Seasonic z dużymi radiatorami do chłodzenia elementów mocy, odpornymi na ciepło japońskimi kondensatorami i opatentowanym gramofonem 135 mm Axial-tech na łożysku tocznym.
Maksymalne obciążenie linii 12 V wynosi 846 watów. Na koniec warto zwrócić uwagę na nietypowe podejście do projektowania – dwie strony obudowy pomalowane są na biało, a dwie strony na czarno. Dzięki temu użytkownik będzie mógł obrócić go w żądanym kierunku, aby podkreślić kolor obudowy, zainstalowaną płytę główną i system chłodzenia. Aby zwrócić większą uwagę, producent wydłużył okres gwarancji do 8 lat, chociaż dla „złotego” standardu normą jest 5 lat gwarancji. W odróżnieniu od zasilaczy z serii Asus ROG nie zastosowano tam podświetlenia. Ale na pokładzie znajdują się wszystkie mechanizmy zabezpieczające, w tym ochrona przed przepięciem, przetężeniem i zwarciem.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Kup Asus Prime Gold AP-750G
Wszystkie ceny 11 →ASUS AP-750G-SI 90YE00U1-B0NB00 | 448 zł |
ASUS Prime 750W White OB-ZAS-ASU-042 | 479 zł |
ASUS Prime 750W 80+ Gold Biały | 419 zł |
Zasilacz Asus Prime 750W (90YE00U1-B0NB00) | 455 zł |
Asus, Zasilacz Prime, 750 W, Biały | 413 zł |
Modyfikacje Asus Prime Gold
Ceny na Asus Prime Gold |
---|---|---|---|---|
Asus Prime Gold AP-750G | od 370 zł | 11 oferty | ||
Asus Prime Gold AP-850G | od 499 zł | 7 oferty |