SSD A-Data SC610 SC610-500G-CBK/RD 500 GB
Wideo 1Zdjęcia 12 |
A-Data SC610-500G-CBK/RD |
|
Malutki, przypominający zwykły pendrive, mobilny dysk SSD zapewniający duże prędkości przesyłu danych - 5 Gbps przy maksymalnej pojemności do 2 TB (uwaga: w tej wersji 500 GB). Należy do podstawowego segmentu cenowego i nie oferuje wsparcia dla żadnych nietypowych technologii ani błyskawicznej szybkości nagrywania. Jest to raczej wygodniejsza, szybsza i bardziej niezawodna alternatywa dla starych i nieporęcznych przenośnych dysków twardych, które działają znacznie wolniej i są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.
Do podłączenia do źródeł zewnętrznych urządzenie wykorzystuje złącze USB-C klasy 3.2 Gen 2, które zapewnia prędkość zapisu/odczytu do 550/500 MB/s. Jest to średnio 5 razy szybsze niż wspomniane powyżej dyski twarde, ale jednocześnie 2 razy wolniejsze niż wiele nowoczesnych dysków SSD obsługujących interfejs 3.2 Gen 2. Jednocześnie A-Data SC610 jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0 i Interfejsy 3.0 zapewniające jedno rozwiązanie do przechowywania danych na wszystkich urządzeniach.
Konstrukcja urządzenia przypomina najpopularniejszy pendrive USB ze złączem USB-C i zdejmowaną plastikową nasadką, która chroni złącze przed uszkodzeniem. Dziecko waży zaledwie 13 gramów, a jego wymiary to 67x24x10 mm, czyli można je nosić nawet w kieszeni portfela lub najmniejszej kieszeni torby. Oprócz platformy Windows producent obiecuje pełną kompatybilność z laptopami oraz systemem Linux. Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie ani sterowniki. Jedynym warunkiem jest obsługa odpowiedniej wersji interfejsu USB, w przeciwnym razie gadżet stanie się wąskim gardłem ograniczającym prędkość dysku SSD.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog A-Data 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele A-Data.
Kup A-Data SC610 SC610-500G-CBK/RD 500 GB
Wszystkie ceny 11 →Adata Dysk SSD zewnętrzny SC610 500G USB3.2A Gen2 czarny DGADAZA500SC610 | 166 zł |
Dysk ADATA SC610 500GB SSD Czarny | 175 zł |
Adata SC610 500GB SSD czarny HD-SSDZ-ADA-055 | 187 zł |
Adata Dysk SSD zewnętrzny SC610 500G USB3.2A Gen2 czarny 115698 | 168 zł |
ADATA DYSK SSD SC610 500GB BLACK | 218 zł |
Modyfikacje A-Data SC610 SC610-500G-CBK/RD
Ceny na A-Data SC610 SC610-500G-CBK/RD |
---|---|---|---|---|
A-Data SC610 SC610-500G-CBK/RD 500 GB | od 166 zł | 11 oferty | ||
A-Data SC610 SC610-1000G-CBK/RD 1 TB | od 317 zł | 15 oferty | ||
A-Data SC610 SC610-2000G-CBK/RD 2 TB | od 562 zł | 16 oferty |