SSD Silicon Power Slim S55 SP240GBSS3S55S25 240 GB
Wideo 2Zdjęcia 4 |
Silicon Power SP240GBSS3S55S25 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Silicon Power 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Silicon Power.
Kup Silicon Power Slim S55 SP240GBSS3S55S25 240 GB
Wszystkie ceny 17 →Silicon Power Slim S55 25 240 GB Serial ATA III TLC FBASP240GBSS3S55S25 | 144 zł |
Silicon Power Slim S55 | 119 zł |
Silicon Power S55 240GB HD-SSD25-SLP-003 | 90 zł |
Dysk SILICON POWER Slim S55 240GB SSD | 90 zł |
Dysk SILICON POWER Slim S55 240GB SSD | 90 zł |
Wycieczka historyczna
Silicon Power Slim S55 to najbardziej „weteran” i jednocześnie najbardziej „tajemniczy” dysk SSD na rynku. Jego pierwsza wersja trafiła do sprzedaży w 2014 roku i została zbudowana na popularnym wówczas kontrolerze SandForce SF-2281. Następnie pojawiły się odmiany z bardziej progresywnymi kontrolerami Phison S8 i S9, które nauczyły się pracować równie szybko z danymi kompresowalnymi i nieskompresowanymi. Ubiegłoroczne wersje bazowały już na Phison S10 i Silicon Motion SM2246, co było spowodowane przeniesieniem S55 z pamięci MLC do TLC (poprzednie kontrolery po prostu tego nie obsługiwały).
Thimblerig
Wreszcie najnowsza iteracja próbki Silicon Power Slim S55 z 2018 roku została przełączona na pamięć 3D TLC (nieco szybszą niż planarna TLC) i trzy kontrolery jednocześnie: Silicon Motion SM2258, Phison S11 i Marvell 88NV1120. Ich wspólną cechą jest „brak bufora”: każdy z nich ma oczywiście małą pamięć podręczną, ale nie jest uzupełniony o zewnętrzny układ pamięci RAM, aby zaoszczędzić pieniądze. Prędkości liniowe są również mniej więcej takie same: średnio 460 i 370 MB / s do odczytu i zapisu.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Ale mechanizmy działania buforowania SLC są znacząco różne. Na przykład Silicon Motion SM2258 ma pamięć podręczną SLC równą 30 procent pojemności pamięci (gdy pamięć podręczna się przepełnia, prędkość zapisu spada do 100 MB / s). Podczas gdy Phison S11 i Marvell 88NV1120 mają ściśle ustalony rozmiar pamięci podręcznej 4 GB. Co więcej, nie sposób odróżnić różnych wersji Silicon Power Slim S55 po wyglądzie czy oznaczeniu - okazuje się, że to rodzaj loterii. Jako wymówkę możemy powiedzieć, że przez cały czas obecnego na rynku S55 był, jest i prawdopodobnie będzie jednym z najtańszych dysków SSD, z zaskakująco niskim odsetkiem defektów (podobno Silicon Power ma ugruntowaną kontrolę jakości produkcji). A dla niewymagającego przeciętnego statycznego nabywcy w zasadzie nie ma różnicy między kontrolerami.
Modyfikacje Silicon Power Slim S55 SP240GBSS3S55S25
Ceny na Silicon Power Slim S55 SP240GBSS3S55S25 |
---|---|---|---|---|
Silicon Power Slim S55 SP120GBSS3S55S25 120 GB | od 63 zł | 10 oferty | ||
Silicon Power Slim S55 SP240GBSS3S55S25 240 GB | od 85 zł | 17 oferty | ||
Silicon Power Slim S55 SP480GBSS3S55S25 480 GB | od 154 zł | 22 oferty | ||
Silicon Power Slim S55 SP960GBSS3S55S25 960 GB | od 254 zł | 7 oferty |