Pamięć RAM Samsung DDR4 1x4Gb M378A5244CB0-CRC
Samsung M378A5244CB0-CRC |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Samsung 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Samsung.
Żadnych kaprysów
Procesory Intel Core są bezpretensjonalne dla pamięci RAM i są kompatybilne z prawie wszystkimi modułami z chipami Micron, Hynix i Samsung, z wyjątkiem wyspecjalizowanej pamięci rejestru serwera. Procesory AMD Ryzen to inna sprawa. Oczywiście współpracują z pamięciami RAM opartymi na chipach Micron i Hynix, ale są wolniejsze i w niektórych przypadkach mniej stabilne niż Samsung.
Tani i zły
Najbardziej opłacalną opcją jest pamięć Samsung DDR4 z układami serii B-die (oznaczona jako K4A***B). Moduły te są tanie, ale z dużym prawdopodobieństwem przetaktowania z 2400 do 2933 lub, jeśli masz szczęście, nawet 3000 MHz. Jednocześnie nie krępuj się brakiem metalowych radiatorów – nawet po przetaktowaniu pamięć DDR4 słabo się nagrzewa. Z drugiej strony grzejniki pełnią raczej funkcję dekoracyjną, a ich brak stanie się problemem tylko dla modderów, którzy montują komputery w obudowie z przezroczystą ścianką boczną.
Dwa jest lepsze niż cztery
Należy pamiętać, że najlepszą wydajność dają dwa moduły pamięci, co odpowiada liczbie kanałów kontrolera pamięci RAM wbudowanego w procesor Ryzen. Natomiast w przypadku czterech kanałów procesor zmuszony jest do obniżenia częstotliwości (to samo dotyczy pamięci dwurzędowych z dwoma wirtualnymi kanałami na jednym pasku). Mówiąc najprościej, jeśli chcesz wycisnąć maksymalną wydajność z procesorów Ryzen, kup pamięć peer-to-peer od Samsung DDR4 lub innych marek, ale opartą na chipach Samsung B-die (niektóre modele GeiL, Corsair, G.Skill).
Modyfikacje Samsung DDR4 1x4Gb
Ceny na Samsung DDR4 1x4Gb |
---|---|---|---|---|
Samsung DDR4 1x4Gb M378A5143DB0-CPB00 | od 80 zł | 1 oferta | ||
Samsung DDR4 1x4Gb M378A5244CB0-CRC | od 100 zł | 2 oferty | ||
Samsung DDR4 1x4Gb M378A5244CB0-CTD | od 80 zł | 1 oferta |