Kamera 360 ° Ricoh Theta SC (910740)
Wideo 4Zdjęcia 19 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Ricoh 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Ricoh.
Kup Ricoh Theta SC
Ricoh Theta SC FBA910741 | 1 257 zł |
Ricoh THETA SC Różowy | 2 249 zł |
Ricoh THETA SC Różowy | 2 249 zł |
Kontynuacja historii sukcesu
Kilka lat temu ludzie z Ricoh przyczynili się do boomu na aparaty panoramiczne wraz z premierą Theta S. Ich nowa kamera Theta SC bije na głowę tę samą linię urządzeń wielofunkcyjnych stosunkowo niewielką ceną, ale z wieloma zmianami.
Praktyczny design
Zewnętrznie Theta SC bardziej przypomina dyktafon niż aparat 360. Jedyne, co go zdradza, to obiektyw na górze. Ten kształt jest idealny do aparatu sferycznego, ponieważ pozwala wygodnie trzymać aparat w dłoni i fotografować pod niemal dowolnym kątem bez użycia statywu.
Tryb ręczny jak w konwencjonalnym aparacie
Theta SC ma 12-megapikselowy sensor, który może nagrywać wideo FullHD z prędkością 30 klatek na sekundę lub zdjęcia w rozdzielczości 5376x2688 pikseli. Rozdzielczość nie jest najwyższa, chciałbym 4K, ale jakość obrazu jest bardzo dobra. Ale istnieje wsparcie dla „trybu ręcznego”, który pozwala Theta SC robić zdjęcia portretowe i krajobrazowe jak zwykły aparat. Jakość zdjęć jest na poziomie dobrego smartfona, ale użyteczność jest kilkukrotnie wyższa.
Markowa aplikacja THETA +
Ale pytanie budzi brak stabilizacji cyfrowej czy optycznej. Nie zawsze jest to uderzające, ale niektóre panoramiczne filmy wyglądają jak „realistyczna” walka z filmu o Jasonie Bourne. Można to jednak łatwo poprawić w markowej aplikacji THETA +, gdzie oprócz edycji można dodawać efekty i podpisy do wideo, jak w zwykłym edytorze zdjęć-wideo.
Ergonomia dla 5+
Ale ergonomia stoi na bardzo wysokim poziomie – zdjęcia i filmy robi się dosłownie jednym kliknięciem, sterowanie aparatem jest intuicyjne i przyzwyczajasz się do niego w ciągu kilku minut. Theta SC została wyposażona w mikrofony do nagrywania dźwięku, moduł Wi-Fi oraz uchwyt do statywu. Aparat ma wbudowaną tylko 8 GB pamięci, nie ma gniazda na kartę pamięci, co nie jest zbyt wygodne.
Wbudowany akumulator pozwala na wykonanie około 260 zdjęć panoramicznych lub 65 minut ciągłego nagrywania, ale z limitem 25 minut na film.