Marshall Major IV
Wideo 17Zdjęcia 19 |
Marshall Major IV |
|
Zaktualizowane uniwersalne słuchawki nauszne typu zamkniętego (4. generacja legendarnej linii Marshall Major) z połączeniem combo i wbudowanym mikrofonem. Można je podłączyć bezprzewodowo za pomocą energooszczędnego bezprzewodowego interfejsu Bluetooth 5.0 lub tradycyjnego okrągłego kabla spiralnego z 4-pinową wtyczką mini-Jack 3,5 mm. Różnią się od modelu trzeciej generacji poprawioną jakością dźwięku (szczegóły w zakresie średnich częstotliwości są znacznie zwiększone) i radykalnie zwiększoną autonomią, sięgającą 80 h.
Słuchawki Marshall Major IV są pozycjonowane jako produkt z wyższej półki cenowej, który doceni wymagający użytkownik. Charakteryzują się markowym, łatwo rozpoznawalnym wyglądem zewnętrznym „rock and roll”, składaną konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Rzetelnie przemyślana, praktyczna składana konstrukcja zapewnia komfortowy poziom ciśnienia i dobrą pasywną izolację hałasu.
Dzięki miękkim nausznikom nie powodują wyraźnego dyskomfortu podczas długotrwałego noszenia. Wyposażone w wysokiej jakości dynamiczne przetworniki o średnicy 40 mm, które w pełni odtwarzają szeroki zakres częstotliwości od 20 do 20 000 Hz. Nadają się do słuchania wysokiej jakości nagrań audio z szerokiej gamy gatunków muzycznych i trendów, m.in. doskonale odtwarzają muzykę rockową. Są wyposażone w wygodny, autorski joystick do sterowania głośnością i procesem odtwarzania.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Marshall 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Marshall.
Kup Marshall Major IV
Wszystkie ceny 23 →Marshall Major Iv 1005773 Słuchawki Bluetooth Czarny do 80 godzin | 419 zł |
MARSHALL Słuchawki bezprzewodowe MARSHALL Major IV Bluetooth Brązowy | 479 zł |
Marshall Major IV - Black | 490 zł |
Marshall Major IV Słuchawki Bluetooth brązowe | 419 zł |
Nauszne Marshall Major IV Brązowe SL-MHS-0004 | 499 zł |
Marka Marshall to uznany punkt odniesienia w świecie sprzętu muzycznego. Słuchawki linii Major są jednymi z najpopularniejszych w ofercie legendarnej brytyjskiej firmy i od ponad 10 lat zachwycają koneserów dobrego brzmienia. W 2020 roku producent zaprezentował 4 generację Majora i po prostu nie mogliśmy tego zignorować.
W twoim stylu
Major IV zachowuje unikalną estetykę Marshalla. To te same vintage, kwadratowe miski z lekkim zaokrągleniem, tłoczone w czarnej lub brązowej imitacji skóry, połączone z opaską praktyczną metalową kokardką.
Model bardzo wygodnie leży na głowie i w ogóle nie uciska: można go zostawić na długo, choć latem może być gorąco ze względu na gęstą imitację skóry zakrywającej nauszniki. Muszle są składane, ale nie obracane, jednak ze względu na ich zwartość nie stanowi to problemu podczas przechowywania i transportu.
Wygodna kontrola i połączenie
Słuchawki wyposażone są w dwa przewody - USB C do ładowania oraz odłączany 3,5 mm, dzięki czemu można słuchać muzyki w staromodny sposób, a także dzielić się nią ze znajomymi podłączając do innych słuchawek.
Na prawym „uchu” znajdziemy port ładowania, gniazdo audio i joystick – tradycyjne markowe sterowanie głośnością, przełączaniem ścieżek, pauzą i asystentem głosowym. Ukryty jest również wskaźnik włączenia/synchronizacji.
Naturalny dźwięk
Brzmienie Majora jest bardzo solidne. W przeciwieństwie do wielu innych słuchawek nie dążą do upiększania muzyki, kompozycje brzmią tak autentycznie, jak to tylko możliwe. To prawdziwe słuchawki do muzyki, choć bez problemu można je wykorzystać do oglądania filmów, nie ma desynchronizacji między dźwiękiem a obrazem. Głosy są wyraźnie słyszalne, wybuchają.
Mikrofon też jest dobry. Rozmówca usłyszy Cię wyraźnie w cichym otoczeniu, ale jakość przekazu mowy będzie w przewidywalny sposób gorsza wraz z otaczającym hałasem.
Cuda autonomii
Autonomia w Major IV bije wszelkie rekordy - 80 godzin słuchania muzyki na jednym ładowaniu. Jednocześnie ładowanie trwa tylko 3 godziny, a w 15 minut można je naładować na 15 godzin słuchania, dodatkowo słuchawki doskonale zaprzyjaźniają się z każdą bezprzewodową ładowarką Qi. Choć szczerze mówiąc, byłoby lepiej zamiast szybkiego ładowania, producent obawiał się ANC. Co więcej, autonomia modelu jest już znakomita, ale brak redukcji szumów to zdecydowanie mankament słuchawek Bluetooth w 2021 roku.
Pomimo bardzo dobrej pasywnej izolacji akustycznej i rezerwy głośności, słuchanie muzyki w metrze lub na ruchliwej ulicy w Major IV będzie problematyczne. Co prawda problem rozwiązuje dodatkowa płatność w wysokości 100 USD, a raczej zakup monitora Marshalla II, ale w tym przypadku będziesz musiał poświęcić doskonałą autonomię. Taki jest dylemat.
Ogólnie rzecz biorąc, Marshall Major IV to wspaniałe słuchawki dla melomanów. Ich główne zalety - autentyczność zewnętrzna, dźwięk i długa żywotność baterii - przeważają nad wadami, przez co są dość nieistotne.