Procesor Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF BOX
Wideo 11Zdjęcia 8 |
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF BOX |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Intel 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Intel.
Kup Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF BOX
Wszystkie ceny 32 →Intel Procesor Core i5-14600KF 14-rdzeniowy 6 rdzeni P 8 rdzeni E-cores do | 1 339 zł |
Intel Procesor Core i5-14600KF BOX 3,5GHz LGA1700 CPINLZ514600KF0 | 1 398 zł |
Intel Core i5-14600KF PR-IN17I5-INT-064 | 1 352 zł |
Procesor INTEL Core i5-14600KF | 1 353 zł |
INTEL Core i5-14600KF BOX 3,5GHz LGA1700 BX8071514600KF | 1 432 zł |
Dwadzieścia wątków
Intel Core i5-14600KF to procesor o hybrydowej architekturze Raptor Lake Refresh, łączący w sobie sześć wydajnych rdzeni, z których każdy jest podzielony na dwa wirtualne wątki Hyper-Threading, oraz osiem dodatkowych, energooszczędnych rdzeni. W sumie uzyskuje się 20 wątków, których obciążenie jest równomiernie rozkładane przez inteligentny harmonogram Intel APO (Application Optimization).
Automatyczne podkręcanie 5+ GHz
APO to główna cecha wyróżniająca procesor Intel Core 14. generacji od poprzedniej 13. generacji, w której zastosowano bardziej prymitywny dyrektor wątków. Gry uzyskują największy wzrost wydajności dzięki APO, aż do 15 procent. Automatyczne podkręcanie Intel Turbo Boost podnosi częstotliwość procesora do 5,3 GHz, a rozpraszanie ciepła wzrasta do 181 W.
Dwa rodzaje pamięci
Intel tradycyjnie nie dołącza do oferty pudełkowego chłodzenia do procesorów z indeksem K i nie byłby w stanie sobie z tym poradzić. Zdecydowanie potrzebna jest duża wieża lub nawet układ chłodzenia cieczą. Pamięć RAM jest obsługiwana zarówno przez DDR4, jak i DDR5, ale nie oba typy jednocześnie, z częstotliwościami do 8000 MHz. Ale nie ma zintegrowanej karty graficznej, o czym świadczy indeks F.
Modyfikacje Intel Core i5 Raptor Lake Refresh
Ceny na Intel Core i5 Raptor Lake Refresh |
---|---|---|---|---|
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400 BOX | od 1 064 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400 OEM | od 1 149 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F BOX | od 949 zł | 21 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14400F OEM | od 1 126 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14500 BOX | od 958 zł | 22 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14500 OEM | od 1 239 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600 OEM | od 1 300 zł | 1 oferta | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600K BOX | od 1 238 zł | 35 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF BOX | od 1 339 zł | 32 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600KF OEM | od 1 466 zł | 2 oferty | ||
Intel Core i5 Raptor Lake Refresh 14600K OEM | od 1 570 zł | 2 oferty |