Ładowarka CTEK MXS 5.0
Wideo 22Zdjęcia 4 |
CTEK MXS 5.0 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog CTEK 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele CTEK.
Kup CTEK MXS 5.0
Wszystkie ceny 6 →CTEK MXS 50 Ładowarka 12V Z Wbudowaną Kompensacją Temperatury Motocyklowa | 320 zł |
CTEK MXS 5.0 ładowarka akumulatorowa | 367 zł |
Ctek Mxs 5.0 Charger Czarny,Posrebrzany 0.8-5 A 56-305 | 365 zł |
CTEK MXS 50 Test & Charge Ładowarka 12V Ładowarka Konserwator Akumulatorów | 479 zł |
CTEK MXS 5 0 12 V ładowarka i odżywka MULTI XS 5 0 56-975 | 461 zł |
Ctek Mxs 5.0 Charger Czarny,Posrebrzany 12 V / 5 A 56-308 | 496 zł |
Zaawansowane urządzenie firmy CTEK przez kilka lat swojego istnienia zyskało ogromny szacunek wśród właścicieli samochodów. Chodzi o jego miniaturowe rozmiary i dające możliwość w pełni automatycznego 8-stopniowego ładowania 12-woltowych akumulatorów motocyklowych i samochodowych.
Bogactwo programów
Podłączając „krokodyle” lub okrągłe końcówki ładowarki do akumulatora, automatycznie wybierany jest jeden z czterech programów ładowania. Pierwszy program przeznaczony jest do pracy z małymi akumulatorami o pojemności 1,2-14 Ah i odpowiada ikonie motocykla. Wskaźnik znajdujący się obok obrazu samochodu wskazuje program ładowania akumulatorów konwencjonalnych (o wydajności do 110 A/h). Symbol płatka śniegu sygnalizuje program ładowania na zimną pogodę (od -20°C do +5°C), a także możliwość ładowania akumulatorów AGM. Wreszcie ostatni tryb jest przeznaczony do odzyskiwania głęboko rozładowanych akumulatorów. Wybór programu można skorygować ręcznie za pomocą klawisza Mode.
8 etapów
W górnej części powierzchni korpusu urządzenia znajduje się jeszcze 8 wskaźników świetlnych, które informują o postępie ładowania. Są one ułożone w następującej kolejności: odsiarczanie, miękki start, ładowanie główne, absorpcja, diagnostyka (czy akumulator może przyjąć i utrzymać ładunek), odzyskiwanie (aktywowane tylko po wybraniu odpowiedniego programu), tryb buforowy (pełne naładowanie), zapobiegawczy opłata. Więcej szczegółów na temat każdego kroku można znaleźć w instrukcji ładowarki.
Wielofunkcyjność
Do urządzenia dołączony jest wygodny pokrowiec z tkaniny. Dodatkowo urządzenie można bezpiecznie podłączyć do akumulatora bez konieczności odłączania go od instalacji elektrycznej pojazdu. Ale nie można było obejść się bez jednego minusa wśród wielu pozytywnych aspektów - okazał się być wysokim kosztem ładowarki, co jednocześnie jest w pełni uzasadnione jej wielofunkcyjnością.