Laptop Asus TUF Gaming A15 2023 FA507NU [FA507NU-LP031W]
Zdjęcia 24 | od 4 549 do 5 825 zł Porównaj ceny 15 →2023 rokTUFgamingowymatowy144 HzDDR5dedykowanaSSD M.2USB4Wi-Fi 6szybkie ładowanieCyberpank 2077podświetleniedobry sRGB Wyświetlacz:15.6 ", 1920x1080 (16:9) Procesor:Ryzen 7, 7735HS, 3.2 GHz Karta graficzna:RTX 4050 Pamięć RAM:16 GB Dysk:SSD M.2, 512 GB System operacyjny:Windows 11 Home Waga laptopa:2.2 kg |
Asus TUF Gaming A15 2023 FA507NU [FA507NU-LP031W] |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Asus 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Asus.
Stały gość gamingowych topów
W ostatnich latach prawie żaden laptop do gier z najwyższej półki nie mógł obejść się bez udziału Asusa TUF. Pomimo popularności tej serii, od dawna domagano się globalnej aktualizacji, która ostatecznie nastąpiła w 2022 roku. Zaktualizowana obudowa wygląda bardziej nowocześnie i elegancko, przypominając modele z serii ROG Zephyrus z ich cienkimi ramkami bocznymi i małym grzebieniem wewnątrz, które ukrywa wizjer kamery internetowej. Konstrukcja laptopa stała się bardziej schludna, system chłodzenia został dostosowany zgodnie z funkcjami kart graficznych GeForce RTX 40XX, a po bokach pojawiły się dodatkowe kratki wentylacyjne. Tak jak poprzednio, obudowa spełnia normę ochrony MIL-STD-810.
Wydajny procesor + karta graficzna ze zwiększonym limitem zużycia energii
Jeśli chodzi o wydajność Asus TUF Gaming A15, procesor Ryzen 7 7735HS (seria Rembrandt R, Zen 3+) z 8 rdzeniami fizycznymi i 8 dodatkowymi wirtualnymi, które mogą automatycznie podkręcać do 4,75 GHz, jest dość mocny jak na standardy laptopów. Za przetwarzanie grafiki wideo odpowiada karta GeForce RTX 4050 z 6 GB pamięci wideo GDDR6, obsługą MUX Switch i poważnym TDP na poziomie 140 W. To całkiem sporo jak na standardy mobilnych kart graficznych GeForce poprzednich i obecnych generacji, dzięki czemu testowa modyfikacja TUF Gaming A15 w grach pozostawiła w tyle laptopy nie tylko z RTX 3050, ale także z RTX 3060 Ti , co jest bardzo zbliżone do wyników serii high-endowych procesorów graficznych NVIDIA Ampere. A biorąc pod uwagę fakt, że NVIDIA znacząco ulepszyła trzecią wersję technologii DLSS, mamy rzadkiego laptopa do gier klasy podstawowej, na którym można włączyć ray tracing i nie martwić się, że gra zamieni się w pokaz slajdów. Procesor i kartę graficzną uzupełnia 16 GB pamięci RAM DDR5-4800 i dysk SSD M.2 o pojemności 512 GB.
Ekran zmodernizowany zgodnie ze standardami serii
Warto również zwrócić uwagę na ulepszony 15-calowy ekran. Jeśli wcześniej Asus całkowicie oszczędzał pieniądze, używając przyćmionych i niezbyt kolorowych ekranów, w tym przypadku mówimy o naprawdę dobrym ekranie IPS z częstotliwością odświeżania 144 Hz, niskim opóźnieniem, wysokim kontrastem, dobrym odwzorowaniem kolorów (100% sRGB) i wbudowanym -w synchronizatorze ramek G -sync. Poza tym jest to ten sam dobrze znany Asus TUF A15 z doskonałym systemem chłodzenia, obsługą nowoczesnych interfejsów (HDMI 2.1 + USB4), Dolby Atmos, szybkim ładowaniem i dość wygodną klawiaturą z podświetleniem RGB.
ASUS Laptop ASUS TUF Gaming A15 (2023) FA507NU-LP031W FHD Ryzen 7 7735HS/1 | 4 899 zł |
Laptop ASUS TUF Gaming FA507NU-LP031W 15,6" IPS 144Hz AMD Ryzen 7 7735HS 1 | 5 099 zł |
ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP031W Ryzen 7-7735HS | 15,6''-144Hz | 16GB | | 4 899 zł |
Laptop ASUS TUF Gaming A15 FA507NU-LP031W 15.6" IPS 144Hz R7-7735HS 16GB R | 4 899 zł |
więcej ofert 10 → |