System audio Apple Homepod 2nd Gen
Wideo 23Zdjęcia 11 |
Druga generacja inteligentnych głośników Apple Homepod zadebiutowała w 2023 roku. Zewnętrznie głośnik jest podobny do swojego poprzednika: cylindryczny kształt, tekstylna tapicerka głośnika i dotykowy panel sterowania na górze, uzupełniony podświetleniem LED z różnymi efektami. Ale główne zmiany kryją się wewnątrz. Zmniejszono więc liczbę głośników: teraz jest to 4-calowy głośnik niskotonowy i 5 neodymowych głośników wysokotonowych.
Ale jednocześnie producent obiecuje najlepszą jakość dźwięku. Wewnątrz zainstalowano mocniejszy chip S7 i mikrofon, które korygują dźwięk w zależności od otoczenia i umiejscowienia urządzenia. Ogłoszono obsługę Dolby Atmos i Spatial Audio, a dwa identyczne głośniki można również połączyć w parę stereo. Do bezprzewodowego połączenia ze smartfonem lub innym gadżetem wykorzystywane są Wi-Fi i Bluetooth 5.0.
Aby komunikować się z asystentem głosowym Siri, Apple Homepod 2. generacji został wyposażony w cztery mikrofony. Siri opowie Ci o pogodzie, zmieni piosenkę i przypomni o wydarzeniu. Głośnik rozpoznaje aż sześć głosów, dzięki czemu każdy członek rodziny może tworzyć własne playlisty, przypomnienia itp. Dzięki obsłudze standardu Matter i protokołu Thread urządzenie może stać się centrum inteligentnego domu i sterować pozostałymi urządzeniami: włączać czajnik, regulować jasność oświetlenia, zmieniać temperaturę w klimatyzatorze itp. Ponadto urządzenie rozpoznaje dźwięki – np. alarm pożarowy – i wysyła powiadomienie na smartfon użytkownika. A dzięki nowym czujnikom Siri będzie mogła sprawdzić temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu. Inteligentny głośnik jest w pełni zintegrowany z ekosystemem Apple i współpracuje wyłącznie z urządzeniami tej firmy.
Kup Apple Homepod 2nd Gen
Wszystkie ceny 15 →Apple HomePod - Midnight (2023) | 1 557 zł |
Głośniki domowe Apple HomePod 2 gen. (midnight) GL-20-APL-002 | 1 579 zł |
HomePod 2nd Gen. Midnight Black | 1 888 zł |
Apple HomePod 2 gen. Biały | 1 699 zł |
Głośnik przenośny Apple HomePod 2nd gen czarny | 1 799 zł |