Zasilacz Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-550 (SSR-550FX)
Wideo 22Zdjęcia 13 |
Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-550 |
|
Dość zaawansowany model popularnego tajwańskiego producenta Sonic Electronics Co., który specjalizuje się w produkcji zasilaczy do komputerów stacjonarnych i laptopów. Jedną z wyróżniających cech urządzenia jest jego niezwykle szeroka funkcjonalność. Tak więc ten zasilacz otrzymał hybrydowy aktywny system chłodzenia Hybrid Silent Fan Control: wentylator 120 mm może pracować w kilku trybach (mówimy o chłodzeniu standardowym i półpasywnym), ale w razie potrzeby przepływ powietrza można całkowicie wyłączyć poprzez umieszczenie odprowadzania ciepła na pasywnym chłodzeniu radiatora ...
Wentylator zasilacza Sea Sonic Focus Plus Gold SSR-550FX oparty jest na innowacyjnym łożysku Fluid Dynamic Bearing (FDB), stosowanym również w starszej wersji tej linii zasilaczy. Zespół łożyskowy ma żywotność 100 000 godzin. Zasilacz posiada certyfikat 80 Plus Gold. Połączenie przewodowe oparte jest na konstrukcji modułowej. Nawet główne przewody używane do zasilania płyty głównej (20 + 4) i procesora (4 + 4) można odłączyć od obudowy zasilacza. Dodatkowo wiązka zawiera: 6 SATA, 3 IDE, 2 PCI-E. W zasilaczu zastosowano szeroką gamę systemów ochronnych. Zasilacz jest prezentowany w obudowie formatu ATX.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Seasonic 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Seasonic.
Kup Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-550
Seasonic Focus Plus 550W Gold 80 Plus Full Modular-zasilacz SSR-550FX | 602 zł |
Seasonic Focus GX 550 Zasilacz do komputera - 550 wat - 120 mm - 80 Plus 8 | 513 zł |
Zasilacz SeaSonic Focus GX-550W (SSR-550FX) | 497 zł |
Zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W | 535 zł |
Wydajność 90%
Seasonic od kilkudziesięciu lat jest głównym innowatorem na rynku zasilaczy komputerowych. Posiada takie know-how swojego czasu jak automatyczna regulacja prędkości wentylatora zasilacza w zależności od temperatury, korekcja mocy Active PFC oraz certyfikat efektywności energetycznej 80 PLUS Gold. Seasonic do dziś nie zwalnia tempa. Najnowsza linia Focus Plus kontynuuje tradycję „złotych” zasilaczy Seasonic zbudowanych na własnych platformach OEM, oferując flagowe modele modułowe z certyfikatem 80 Plus Gold, wysokiej jakości komponenty oraz szereg ciekawych funkcji technicznych.
Cicha i stabilna praca przy maksymalnym obciążeniu
I tak, Sea Sonic Focus Plus Gold to w pełni modularny (wszystkie przewody są odłączane, w tym zasilanie płyty głównej i procesora) zasilacz 550 W, certyfikowany 80+ Gold (sprawność 90%). Wewnątrz Sea Sonic Focus Plus Gold znajduje się zastrzeżony obwód, wyłącznie japońskie kondensatory wysokotemperaturowe i kilka dużych radiatorów na najgorętszych obwodach jednocześnie (podczas gdy w innych zasilaczach jest tylko jeden lub dwa małe radiatory). Dzięki wysokiej jakości obwodom model ten z łatwością radzi sobie z maksymalnym zużyciem i może pracować z zauważalnym „przeciążeniem”.
10 lat gwarancji
Faktem jest, że wentylator chłodzący oparty jest na innowacyjnym łożysku hydrodynamicznym FDB, które stosowane jest również w starszych modelach Seasonic. Działa prawie bezgłośnie nawet przy maksymalnym obciążeniu zasilacza, a przy obciążeniu mniejszym niż 30% może się w ogóle nie obracać. Firma jest tak pewna jakości, że zapewnia 100 000 godzin żywotności montażu łożysk i 10-letnią gwarancję na sam zasilacz. Porównaj to ze standardowymi 12 do 24 miesiącami, które zapewnia większość konkurentów. Biorąc to wszystko pod uwagę, nazwanie tego modelu drogą nie przekręca języka, każda wydana tutaj złotówka jest maksymalnie uzasadniona.
Modyfikacje Seasonic FOCUS GX
Ceny na Seasonic FOCUS GX |
---|---|---|---|---|
Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-550 | od 497 zł | 4 oferty | ||
Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-650 | od 589 zł | 1 oferta | ||
Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-750 | od 432 zł | 10 oferty | ||
Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-850 | od 556 zł | 7 oferty | ||
Seasonic FOCUS GX FOCUS GX-1000 | od 696 zł | 6 oferty |