Karta graficzna MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC
Wideo 2Zdjęcia 5 |
MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC |
|
Niedroga, podstawowa karta graficzna do gier, wśród której głównych zalet warto przede wszystkim podkreślić zastosowanie progresywnej architektury AMD RDNA 2, a także obecność fabrycznego przetaktowania. Podstawą sprzętową był układ graficzny Navi 24, który w rzeczywistości jest „przyciętą” wersją poprzedniego układu Navi 23. Producent udostępnia 1024 procesory strumieniowe, 64 jednostki tekstur i 32 jednostki rasteryzacji.
Wokół procesora znajdują się 4 GB pamięci GDDR6, a także 16 MB pamięci Infinity Cache. W praktyce wszystkie te liczby oznaczają, że karta graficzna MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC będzie w stanie zapewnić komfortowe liczby klatek na sekundę w nowoczesnych grach w rozdzielczości FullHD, a raczej przy średnich ustawieniach jakości grafiki. Jednocześnie zapewniono dodatkowo obsługę tradycyjnych technologii Radeon Boost w celu poprawy wydajności w dynamicznych scenach oraz Radeon Anti-lag w celu zmniejszenia opóźnień w grach online.
A obsługa zastrzeżonej technologii AMD FidelityFX Super Resolution pozwala liczyć na wzrost liczby klatek na sekundę w grach, które ją obsługują. Układ chłodzenia składa się z masywnego radiatora i dwóch wentylatorów MSI TORX 3.0 z tradycyjnymi i specjalnymi łopatkami dyfuzora. Urządzenie jest przeznaczone do podłączenia do płyty głównej PCI-E v4.0, przy czym należy zauważyć, że podczas korzystania z interfejsu PCI-E v3.0 zauważalny jest zauważalny spadek wydajności.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog MSI 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele MSI.
Kup MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC
Wszystkie ceny 7 →MSI Karta graficzna Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC Gaming - GPU 2685/2825 | 819 zł |
MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X OC 4GB GDDR6 64bit | 819 zł |
Karta graficzna MSI Radeon RX 6500 XT Mech X2 OC 4GB GDDR6 (RX 6500 XT MEC | 869 zł |
Karta graficzna Radeon RX 6500 XT MECH 2X OC 4GB 64bit GDDR6 DP/HDMI | 960 zł |
MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X OC 4GB GDDR6 64bit | 819 zł |
DARMOWA DOSTAWA ! - ! MSI VGA 4GB RAD-EON RX6500XT MECH 2X 4G OC Radeon RX | 949 zł |
MSI RADEON RX 6500 XT MECH 2X 4G OC | 818 zł |
Niedrogi akcelerator oparty na architekturze RDNA 2
Radeon RX 6500 XT to budżetowa karta graficzna mająca wypełnić lukę na rynku podstawowym pozostawioną przez Radeon RX 580 i GeForce GTX 1060. Układ graficzny Navi 24 jest uproszczoną wersją Navi 23 stosowanego w laptopach, z 5,4 miliarda tranzystorów i 1024 procesory strumieniowe. Limit 4 GB pamięci VRAM może ograniczać wydajność w niektórych nowoczesnych grach.
Kompaktowy układ chłodzenia
Wersja MSI MECH wyposażona jest w wydajny układ chłodzenia z dwoma wentylatorami MSI TORX 3.0 i kompaktowym radiatorem. System obsługuje tryb cichy Zero Frozr. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom RX 6500 XT idealnie nadaje się do kompaktowych komputerów, w których nie ma miejsca na duże karty graficzne.
Opcja gier Full HD
RX 6500 XT jest przeznaczony do grania w rozdzielczości Full HD na średnich ustawieniach, zapewniając FPS na poziomie około 30-45. Ograniczenie 4 GB VRAM staje się zauważalne w dzisiejszych wymagających grach. Alternatywnie można rozważyć poprzednie modele Radeon RX 5700/5700 XT i GeForce GTX 1660/1660 SUPER, jeśli ich cena będzie adekwatna (poniżej 180 euro).