Opona zimowa Michelin X-Ice North 4 195/65 R15 95T
Wideo 8Zdjęcia 22 |
Michelin X-Ice North 4 195/65 R15 95T |
|
opony zimowe "Spiky" od jednego z mastodontów rynku oponiarskiego - Michelin. Model został wprowadzony na drogi w 2018 roku. Wykorzystuje wzór bieżnika w kształcie litery V z dużymi blokami w kształcie strzałek. Ułożenie klocków bieżnika pod kątem w stosunku do trajektorii ruchu pozwoliło na powstanie wielu długich krawędzi trakcyjnych. Od centralnego rdzenia bieżni opony do obszarów barkowych rozchodzą się duże wodne kanały odprowadzające.
Jednak najważniejszą cechą Michelin X-Ice North 4 195/65 R15 95T są obfite kolce. To nie żart, od tej pory na oponie jest nie mniej niż 250 „pazurów”. (w zależności od wybranego rozmiaru opony). Kołki antypoślizgowe są osadzone w 22 liniach zarówno w kierunku wzdłużnym, jak i poprzecznym obrotu koła. Dzięki stożkowej głowicy „kolce” wnikają w oblodzoną nawierzchnię na dużą głębokość, dzięki czemu poprawia się efektywność przenoszenia sił trakcyjnych i hamowania na śliskich nawierzchniach. Zastosowanie specjalnych elastomerów w mieszance bieżnika zaowocowało dużymi przebiegami modelu i jego zdolnością do optymalizacji zużycia paliwa dzięki niskim oporom toczenia.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Michelin 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Michelin.
Kup Michelin X-Ice North 4 195/65 R15 95T
Michelin X-Ice North 4 (195/65 R15 95T) 774942 | 597 zł |
Michelin X-Ice North 4 ( 195/65 R15 95T XL, z kolcami ) | 603 zł |
Michelin X-Ice North 4 ( 195/65 R15 95T XL, z kolcami ) 774942 | 575 zł |