Kolumny głośnikowe Focal JMLab Aria 948
Wideo 5Zdjęcia 11 |
Focal JMLab Aria 948 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Focal JMLab 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Focal JMLab.
Kup Focal JMLab Aria 948
Wszystkie ceny 8 →Focal Aria 948 Orzech | 8 499 zł |
Kolumna głośnikowa podłogowa ARIA 948 HGL, Kolor: Prime Walnut | 8 999 zł |
Kolumna podłogowa Focal ARIA 948 HGL Kolor: Orzech | 9 599 zł |
Focal Aria 948 Kolumna podłogowa Walnut | 8 999 zł |
Kolumna głośnikowa podłogowa ARIA 948, Kolor: Walnut | 8 499 zł |
Francuska firma Focal-JMLab od ponad 40 lat tworzy kolumny, które zachwycają nie tylko dźwiękiem, ale także świetnym designem. Kolumna podłogowa Aria 948 przypadnie do gustu wymagającym melomanom, a jednocześnie będzie wspaniałym dodatkiem do wnętrza dużego domu lub biura.
Elitarny wygląd
Prostokątne głośniki o wysokości nieco ponad metra imponują bogatym wyglądem - przednia ścianka obszyta jest skórą, boki pokryte są okleiną z orzecha włoskiego, a górna to przyciemniane szkło. Wszystko to stoi na szerokiej aluminiowej podstawce ze szczeliną, do której wyprowadzony jest otwór bass reflex. Drugi port znajduje się na przednim panelu poniżej dolnego głośnika niskotonowego. Model dostępny w kolorze czarnym, białym, brązowym, dzięki czemu idealnie wpasuje się w każde wnętrze.
Dźwięk flagowy
4 głośniki, ustawione pionowo w rzędzie, pracują w zakresie częstotliwości 37 - 28000 Hz i zapewniają maksymalną moc 350 w na kanał. Para 210-milimetrowych głośników niskotonowych z technologią Powerflow bez wysiłku radzi sobie z basem. Średnica 165 mm charakteryzuje się klarownością, wyrazistością i wyrazistością barwy. Za wysokie tony odpowiada 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z odwróconą kopułką aluminiowo-magnezową. Zawieszenie kopułkowe jest wykonane z Poronu, materiału z pamięcią kształtu , który zmniejsza zniekształcenia i pozwala na wygodne słuchanie muzyki z dowolnego miejsca w pomieszczeniu.
Wspólną cechą głośnika niskotonowego i średniotonowego jest membrana z lnu. Wydrążona struktura i mała elastyczność lnu dają sztywność, co sprawia, że dźwięk systemu jest wzorowo liniowy, z lekkim wzrostem po 12 kHz. Robi to producent specjalnie w celu skompensowania absorpcji HF w pomieszczeniach z meblami tapicerowanymi.
Focal JMLab Aria 948 bez cienia wyrzutów sumienia można przypisać akustyce wszystkich gatunków, która podnosi słuchanie muzyki na zupełnie nowy poziom, z którego nie będzie się chciało wychodzić. Samo płacenie za ten poziom jest nieprzyzwoicie drogie - 5000 $. I to chyba jedyna wada tego systemu.