Karta dźwiękowa Asus Xonar U7 MKII
Wideo 3Zdjęcia 3 |
Kup Asus Xonar U7 MKII
Wszystkie ceny 8 →Asus Xonar U7 MKII 71 karta dźwiękowa USB ze wzmacniaczem słuchawkowym 192 | 363 zł |
No name Karta dźwiękowa ASUS Xonar U7 MK2, Hi-Speed USB | 449 zł |
Karta dźwiękowa Asus Xonar U7 MKII (90YB00KB-M0UC00) | 384 zł |
Karta dźwiękowa ASUS Xonar USB DAC U7 MKII | 444 zł |
Asus Compact 7.1-channel USB soundcard and headphone amplifier XONARU7 7.1 | 468 zł |
Połączenie USB
Asus Xonar U7 MKII wykonany jest w postaci modułu zewnętrznego i wykorzystuje wspólny interfejs USB do połączenia z komputerem, co pozwala na korzystanie z nowego produktu nie tylko posiadaczom komputerów stacjonarnych, ale także laptopów. Pod względem wzornictwa Xonar U7 powtarza pierwszą wersję – wciąż jest minimalistycznym czarnym plastikowym pudełkiem ze złotymi krawędziami. Zbiera też odciski palców. Chociaż trudno to nazwać dużą wadą, jest mało prawdopodobne, aby nosić go tam i z powrotem jak smartfon. Ale znacznie wygodniej jest zarządzać kartą zewnętrzną niż wewnętrzną.
Najnowocześniejszy procesor dźwięku
W porównaniu do pierwszego Asusa Xonar U7, nowy produkt zmienił model procesora dźwięku: z C-Media 6632A na C-Media 6632AX. Pod względem jakości dźwięku różnica jest początkowo niezauważalna, ale z czasem zaczynasz zauważać, że brzmi trochę czyściej, z lekkim naciskiem na szczegóły wysokich częstotliwości. Jeśli porównamy to z wbudowanym dźwiękiem opartym na Realtek ALC269 lub Realtek ALC233, który jest często używany w laptopach, różnica będzie bardzo znacząca.
Obsługa 192 kHz / 24 i Hyper Grounding
Pod względem parametrów technicznych mamy pracę w trybie 192 kHz / 24-bit, dobry stosunek sygnału do szumu 114 dB, przyzwoity zakres dynamiki 110 dB, przyjaźń z wielokanałowym dźwiękiem 7.1 i wsparcie dla Hyper Grounding technologia blokująca hałas i redukująca zniekształcenia dźwięku. Tutaj wszystko jest poważne, nie znajdziesz winy. Prawie wszystkie porty połączeń znajdują się z tyłu, co nadaje karcie schludny wygląd. Z tyłu znajdziemy dwa niezbalansowane wyjścia RCA, trzy wielokanałowe wyjścia głośnikowe, S/PDIF oraz złącze USB typu B. Wyjście słuchawkowe ma przyzwoity wbudowany wzmacniacz i bez problemu wysteruje słuchawki o wysokiej impedancji.
Przydatne oprogramowanie z kilkoma niezwykłymi zwrotami akcji
Do karty dołączono zarówno całkowicie standardowy zestaw oprogramowania Sonic Studio (pozwala on na regulację głośności kanałów, włączenie korektora itp.), jak i nietypowe narzędzie Sonic Radar Pro. Zaprojektowany wyłącznie dla graczy, pozwala wyświetlić na ekranie radar, który wskaże źródło dźwięku w grze, na przykład strzały, kroki, licznik bomb itp.