Obudowa Asus ROG Strix Helios GX601 czarny (90DC0020-B39000)
Wideo 18Zdjęcia 5 |
Przestronna, atrakcyjna i niezwykle praktyczna obudowa typu full tower. Obudowa została zaprojektowana w stylu „Republic Of Gamers”, na co wskazuje umieszczone z przodu oświetlenie ARGB w postaci korporacyjnego logo ROG. Przód i boki modelu wyłożono panelami ze szkła hartowanego, a krawędzie obudowy ozdobiono wstawkami na bazie anodowanego aluminium. Platforma otrzymała imponujące wymiary, ważące do 18 kg.
Na górze znajdują się uchwyty, które pozwalają wygodnie przestawiać jednostkę systemową z miejsca na miejsce. Obudowa komputera Asus ROG Strix Helios GX601 ma niesamowicie pojemną paletę. Nie tylko format E-ATX, ale także rozwiązanie XL-ATX można swobodnie dopasować do obudowy, nie wspominając o płytach ATX, MicroATX i Mini-ITX. Siedzisko procesora może być wyposażone w wieżę o wysokości do 190 mm.
Długość kart rozszerzeń, w tym karty graficznej, nie może przekraczać 450 mm. Tworząc system graficzny, możesz jednocześnie używać 2 pionowo zainstalowanych kart graficznych. Aby obudowa się nie przegrzała, obudowa wykorzystuje chłodzenie powietrzem z 4 wentylatorami (1 z tyłu i 3 z przodu). Standardowo stosowane są opatentowane przez ROG wentylatory o średnicy 140 mm. Na panelu sterowania znajduje się przełącznik 2-pozycyjny, za pomocą którego można zmieniać prędkość obrotową wirników.
Kup Asus ROG Strix Helios GX601 czarny
Wszystkie ceny 19 →Obudowa ASUS ROG Strix Helios GX601 | 1 189 zł |
ASUS ROG Strix Helios GX601 OB-ASU-0001 | 1 259 zł |
Obudowa ASUS ROG Strix Helios GX601 | 1 199 zł |
ASUS Obudowa Asus ROG STRIX HELIOS GX601 | 1 353 zł |
Obudowa ASUS ROG Strix Helios GX601 | 1 189 zł |
Idealny Full Tower
Oficjalnie Asus ROG Strix Helios jest pozycjonowany jako wystawowy i podobnie wyceniany – to naprawdę droga, stylowa i bliska ideału obudowa Full Tower. Inżynierowie Asusa naprawdę dali z siebie wszystko i jeśli otworzysz recenzje tej obudowy, najprawdopodobniej od razu natkniesz się na epitety typu „jedna z najlepszych obudów, jakie widzieliśmy” lub „idealny Full Tower, których staje się co roku mniej na rynku”. Dlaczego więc jest dobra i dlaczego jest warta więcej niż 300 dolarów?
Bez felerów
Dobre w niej jest wszystko: wygląd, design wnętrza, przemyślana konstrukcja, jakość wentylacji, materiały obudowy. Helios posiada wszystko, czego potrzeba do montażu i chłodzenia systemu o niemal dowolnej mocy cieplnej z tego, co jest obecnie dostępne na rynku, nie należy spodziewać się problemów z przyleganiem chłodnic czy zapchaniem kanałów powietrznych. Ponadto są dostępne szerokie otwory wentylacyjne nie tylko na górze i na dole, ale także między szkłem a metalem. Osobno pochwalimy wykonanie filtrów przeciwkurzowych (łatwe do wyjęcia, szybkie w czyszczeniu), wygodne uchwyty do przenoszenia, panel przedni z obfitym zestawem portów USB (jest USB C) oraz przemyślaną konstrukcję wewnętrzną, która pozwala na złożenie wszystkich elementów razem bez najmniejszego problemu.
Duża, piękna i imponująca
Sama obudowa wygląda imponująco. Duży rozmiar i ogromna waga, hartowane szkło po bokach i z przodu, krawędzie obudowy wykonane z masywnego szczotkowanego aluminium, anodowanego na czarno. Panel przedni wykonany jest z hartowanego szkła, umieszczonego pomiędzy dwoma ukośnymi aluminiowymi krawędziami. Na powierzchni panelu znajduje się rysunek koncepcyjny oraz logo, które podczas pracy podświetlane są diodami LED wbudowanymi w boki. Nawiasem mówiąc, dla fanów Asusa jest to osobne święto, ponieważ podświetlenie jest zsynchronizowane z resztą sprzętu z serii ROG, czy to z kartą graficzną, płytą główną czy systemem chłodzenia.
Tylko 4 zatoki na dyski
Jedyną niedogodnością jest tutaj to, że do obsługi dysków o rozmiarze 3,5 przewidziany jest tylko jeden koszyk, w którym można umieścić tylko dwa takie dyski. Niewiele lepiej wygląda sytuacja z instalacją dysków w formacie 2.5. Możesz umieścić cztery lub sześć z nich, jeśli użyjesz koszyka na dyski 3,5. Jak na tak wielką obudowę – skromnie. Ponadto przednie szkło jest trudniejsze do usunięcia niż mogłoby. I będziesz musiał je usunąć, ponieważ aktywnie zbiera kurz, a jeden z filtrów przeciwkurzowych jest ukryty tuż za nim. No i cena. Ale ponieważ jest to wymarzona obudowa, będziesz musiał za marzenie trochę przepłacić.
Modyfikacje Asus ROG Strix Helios GX601
Ceny na Asus ROG Strix Helios GX601 |
---|---|---|---|---|
Asus ROG Strix Helios GX601 biały | od 1 189 zł | 19 oferty | ||
Asus ROG Strix Helios GX601 czarny | od 1 059 zł | 19 oferty |