Apple Magic Mouse 2
Wideo 28Zdjęcia 15 |
Apple Magic Mouse 2 |
|
Tradycyjnie dla manipulatorów od Apple ta bezprzewodowa mysz pozbawiona jest przycisków i w ogóle żadnych mechanicznych elementów na panelu górnym. Ich rolę odgrywa powierzchnia dotykowa; w rzeczywistości urządzenie jest hybrydą myszy i touchpada z obsługą multi-touch. Ostatnie oferuje wiele dodatkowych funkcji w przypadku sterowania gestami: skalowanie, przełączanie między aplikacjami itp. Warto wziąć pod uwagę, że mysz Apple Magic Mouse 2 jest przeznaczona dla systemu Mac OS X 10.11 lub nowszego, i wymaga do działania połączenia Bluetooth. Za zasilanie odpowiada akumulator Li-Ion, ładowania którego wystarcza na miesiąc pracy.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Apple 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Apple.
Kup Apple Magic Mouse 2
Wszystkie ceny 15 →For Apple Magic Mouse V2 A1657 Wireless Bluetooth, Rechargeable - Silver | 350 zł |
MYSZ APPLE MLA02Z/A MAGIC MOUSE A1296 SREBRNY BEZ OPAKOWANIA GRADE AB | 197 zł |
Apple Magic 2 Wireless Mouse Biały MLA02ZM/A | 342 zł |
Apple Magic Mouse 2 - Space Gray | 600 zł |
||New|| Apple Magic Mouse 2 MLA02LL/A A1657 EMC 2923 || Silver | 267 zł |
Love it or hate it
Jeszcze na etapie zapowiedzi manipulator Magic Mouse 2 podzielił techno-tłum, stając się potencjalnym obiektem uwielbienia jednych użytkowników i obiektem nienawiści innych. I nie jest to zaskakujące, uwzględniając takie połączenie progresywnych układów technicznych z dość dziwnymi rozwiązaniami inżynieryjnymi.
Ogromny touchpad
Wszystko zaczyna się od obudowy. Podobnie jak pierwsza Magic Mouse, druga wersja wykorzystuje powierzchnię dotykową jako powłokę, podobnie jak touchpady w laptopach. Z jednej strony umożliwiło to wdrożenie pełnoprawnego systemu sterowania gestami - na przykład wygodne przewijanie w pionie zamiast tradycyjnego kółka. Z drugiej strony sam system sterowania gestami nie zawsze działa tak, jak tego się oczekuje. Implementacja skalowania jest szczególnie denerwująca. Nie mniej kontrowersji budzi spłaszczony kształt myszki: ze względów estetycznych Magic Mouse 2 okazała się bardzo niska. I znowu, niektórzy użytkownicy mówią, że jest to najwygodniejsza mysz na świecie, inni radzą nawet nie zbliżać się do niej. Chcemy dodać, że jeśli jesteś przyzwyczajony do wypukłych klasycznych manipulatorów, to Magic Mouse 2 sprawi, że będziesz cierpiał. Przynajmniej do czasu, gdy ręce przyzwyczają się do wysokości, a mózg przełączy się z mechanicznych przycisków na sterowanie dotykowe.
Szybkie ładowanie
Cóż, zgodnie z dobrą tradycją Apple, Magic Mouse 2 kosztuje znacznie więcej, niż mogłaby. Oczywiście nie tak, jak te słynne kołka do Mac Pro w cenie motoroweru, ale znacznie drożej niż jakakolwiek inna mysz na rynku. Logika Apple lecz jest prosta i nieskomplikowana - czy chcesz kupić zupełnie nowego MacBooka? Wtedy nie ma co zaoszczędzać na peryferię. Cóż, jeśli odłożymy na bok kwestię pieniędzy, jedyną skargą dotyczącą myszy jest lokalizacja portu ładowania. Ze względu na to, że jest wbudowana w spód, podczas ładowania nie ma możliwości korzystania z myszy. Oraz podczas ładowania trzeba jej położyć na boku. Design to ważne, ale to jest pokazywanie środkowego palca praktyczności. Z drugiej strony, wbudowany akumulator utrzymuje ładunek przez około 30 dni, w 2 minuty ładuje się do 9 godzin pracy, a pełne naładowanie zajmuje tylko godzinę. Nie będzie więc czasu na cierpienie z powodu nieoczekiwanie skurczonej myszy.
- Multi-Touch - rozpoznaje jednoczesne dotknięcie w kilku punktach, co pozwala na użycie więcej niż jednego palca i zapewnia dodatkowe funkcje podczas pracy ze stronami internetowymi i dokumentami (na przykład powiększanie, obracanie stron lub obrazów, przełączanie między aplikacjami itp.)
- Zgodność: Mac z obsługą Bluetooth i systemem OS X 10.11 lub nowszym
- Zawiera kabel do ładowania Lightning / USB