Szlifierka Makita BO3710
Wideo 7Zdjęcia 13 |
Makita BO3710 |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Makita 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Makita.
Kup Makita BO3710
Wszystkie ceny 8 →BO3710 Szlifierka oscylacyjna MAKITA BO 3710 190W | 453 zł |
Szlifierka oscylacyjna 190W BO3710 Makita | 389 zł |
Makita Makita Szlifierka oscylacyjna 190w 93 x 185mm bo3710 | 507 zł |
Szlifierka oscylacyjna MAKITA BO3710 | 418 zł |
Szlifierka z wibracją Makita BO3710 | 338 zł |
Ponadczasowy weteran
Szlifierka Makita BO3710 nadaje się do wykańczania powierzchni drewnianych. Nadaje się do szlifowania powierzchni drewnianych i szpachlowanych lub międzywarstwowych lakierów. Nie mniej skutecznie narzędzie poradzi sobie z obróbką kości i szyn, końcówek i krawędzi. Ale urządzenie niechętnie pracuje z gruboziarnistymi materiałami ściernymi, więc zgrubna obróbka zgrubna nie jest jego profilem (do takich zadań istnieją mocniejsze modele z silnikami 300 - 600 W wśród szlifierek wibracyjnych Makita).
Cisza w warsztacie
Ergonomia narzędzia jest najlepsza. Urządzenie pracuje niezwykle cicho (jest to jedna z nielicznych szlifierek, podczas pracy z którą można spokojnie obejść się bez nauszników). Uchwyty są wygodnie umieszczone i gumowane dokładnie tam, gdzie dotykają ich dłonie. Dlatego wibracje praktycznie nie są odczuwalne. Szmergiel jest zapinany na zaciski. Możesz użyć dowolnej skóry, docinając papier na wymiar (228x93 mm). W zestawie znajduje się blacha perforacyjna (otwory w arkuszach szlifierskich należy wykonać tak, aby kurz gromadził się w odpylaczu i nie pozostawał na elemencie obrabianym).
Co prawda standardowy filtr radzi sobie z kurzem raczej przeciętnie, a cienka rurka pojemnika na kurz nie pozwala na podłączenie odkurzacza bez przejściówki (której nie ma w zestawie). Sznur również budzi skargi. Jest krótki (tylko 2 m), więc bez przedłużacza nie dosięgniesz sufitu.
Optymalna szlifierka do warsztatu
Szlifierka Makita BO3710 to najlepsza opcja pod względem stosunku ceny do jakości. Od wielu lat znajduje się w czołówce sprzedaży dzięki niezawodnej konstrukcji, wysokiej jakości montażu i łatwości konserwacji. W każdym regionie kraju można uzyskać do niego części zamienne, akcesoria i wymienne stopy. Dlatego ci, którzy wybierają szlifierkę wibracyjną do prac domowych lub w warsztacie, powinni przyjrzeć się bliżej temu modelowi.
Nawiasem mówiąc, maszyna ma „bliźniaczki”: Makita BO3711 (różni się tylko obecnością jednej dodatkowej ważnej funkcji - kontrola prędkości) i „czerwoną” Makita M9203, która kosztuje nieco mniej ze względu na cechy konstrukcyjne, które nie wpływają na jakość przetwarzania.
Modyfikacje Makita BO3710
Ceny na Makita BO3710 |
---|---|---|---|---|
Makita BO3710 | od 338 zł | 8 oferty | ||
Makita BO3711 | od 433 zł | 4 oferty |