Nóż turystyczny Leatherman Skeletool KB (832385)
Wideo 16Zdjęcia 10 |
Leatherman Skeletool KB |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Leatherman 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Leatherman.
Kup Leatherman Skeletool KB
Wszystkie ceny 6 →LEATHERMAN - Nóż wielofunkcyjny Skeletool KB mały lekki i kompaktowy czarn | 217 zł |
Leatherman Leatherman Skeletool KB Nóż kieszonkowy LTG832385 | 238 zł |
Leatherman Skeletool KB Nóż kieszonkowy Stal szlachetna z anodow. alum. rę | 217 zł |
Leatherman Nóż składany Skeletool KB Black 420HC (832385) | 199 zł |
Nóż składany Leatherman Skeletool KB Black 420HC (832385) | 199 zł |
Leatherman Skeletool Kb Penknife Czarny,Posrebrzany | 199 zł |
Lekki jak piórko
Amerykański nóż EDC Leatherman Skeletool KB to bardzo lekkie narzędzie do codziennego cięcia na każdą okazję. Nóż waży zaledwie 37 g i ma 87 mm długości po złożeniu i 149 mm po rozłożeniu. Ostrze clip-point o gładkiej krawędzi tnącej wykonane jest z ulubionego materiału amerykańskich producentów noży - stali nierdzewnej martenzytycznej 420HC. Po obróbce kriogenicznej ostrze uzyskuje twardość około 55 HRC i właściwości zbliżone do stali gatunku 440A. Dodatkową twardość i odporność na zużycie ostrza zapewnia markowa technologia DLC. Ostrze nie jest bardzo długie (66 mm) i ma niewielką grubość w kolbie, dlatego nóż ten nie jest przeznaczony do ekstremalnych obciążeń.
Otwór na smycz z tyłu
Kompozytowa konstrukcja anodyzowanego aluminium 6061-T6 z innym profilem przedniej i tylnej części sprawia kontrowersyjne wrażenie. Jest pomalowana na czarno i ma płytkie nacięcie pod palcami, zapewniające pewny chwyt. Obecność półotwartej płyty bocznej z jednej strony i ukształtowanego otworu na ostrzu zapewnia wygodne otwieranie noża jedną ręką, a następnie blokowanie za pomocą blokady Liner Lock. Bliżej kolby u podstawy ostrza, a także na krawędzi zjazdu znajdują się 3 okrągłe otwory o różnych średnicach, które nie przenoszą obciążenia semantycznego i służą jedynie jako dekoracja. W „ogonie” rękojeści znajduje się otwór do przewleczenia paska.
Klips z otwieraczem do butelek
Długi chromowany, sprężynowy klips do noszenia jest przymocowany do uchwytu za pomocą 3 śrub i jest wykonany razem z otwieraczem do butelek, aby występ klucza do butelek nie pozostał niezauważony, mówi o tym symbol wybity na powierzchni tego cel. Noża nie można nazwać szczególnie wygodnym ze względu na misterną konstrukcję rękojeści i duży wystający klips, ale nie ma żadnych skarg na materiały i doskonały montaż bez luzów. A jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, aby klips został usunięty, to nic nie można zrobić z geometrią rękojeści. Nóż, wyprodukowany w fabryce w USA, posiada doskonałe, gotowe do użycia, ostrzenie, a producent udziela na ten model autorskiej 25-letniej gwarancji.