Dzbanek filtrujący BRITA Aluna XL
Zdjęcia 3 |
BRITA Aluna XL |
|
Dzbanek z wbudowanym filtrem do wody znanej niemieckiej firmy Brita. Odnosi się do modeli o dużej pojemności, przeznaczonych do użytku domowego. Może być stosowany w warunkach domowych lub w podróży / w terenie. Całkowita pojemność dzbanka wynosi 3,5 litra, z czego 2 litry są odprowadzane pod filtrowaną wodę. Wkłady Brita Maxtra są używane jako element filtrujący. Zapewniają 4-etapowe czyszczenie.
W pierwszym etapie woda przechodzi przez proste mechaniczne sitko w celu usunięcia zawieszonych cząstek. Drugi etap realizowany jest przy użyciu aktywnych żywic kationowymiennych, które oczyszczają wodę z rozpuszczonych w niej metali ciężkich oraz kationów glinu, żelaza, wapnia i magnezu. W ten sposób skład kationowy wody ulega znacznej poprawie, a jej twardość węglanowa i niewęglanowa spada.
W trzecim etapie filtracji woda przepuszczana jest przez warstwę węgla aktywnego, który absorbuje istniejące rozpuszczone zanieczyszczenia organiczne oraz toksyczne organiczne związki chloru powstałe podczas chlorowania wody. W czwartym, ostatnim etapie, woda przechodzi przez kolejny filtr mechaniczny o drobnych oczkach. Przefiltrowana woda ma minimalną twardość i nie odkłada się w czajnikach i innych przyborach kuchennych, zapewnia doskonały smak gotowanych na niej potraw i może być bezpiecznie używana do tankowania żelazek i nawilżaczy. Dzbanek wykonany jest z tworzywa sztucznego dopuszczonego do kontaktu z żywnością, ma ergonomiczny kształt i specjalny mechaniczny wskaźnik, który przypomina o konieczności wymiany wkładu.
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog BRITA 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele BRITA.
Kup BRITA Aluna XL
Wszystkie ceny 8 →BRITA Dzbanek filtrujący BRITA ALUNA XL Biała + Wkład Maxtra Plus Pure Per | 80 zł |
Dzbanek filtrujacy Brita Aluna PF XL biały AGDM-DZB-BIA-199 | 73 zł |
Dzbanek filtrujący BRITA Aluna XL Biały + wkład Maxtra Pure Performance | 70 zł |
Brita Brita Dzbanek z filtrem Aluna XL biała 3.5 L | 59 zł |
Korzystną różnicą między niemiecką „rasą” dzbanka BRITA Aluna XL od jej krewnych jest czterostopniowy system oczyszczania wody. To dokładnie cztery razy więcej niż zwykle.
Pod przykryciem
Korpus modelu jest wykonany z tworzywa sztucznego nadającego się do kontaktu z żywnością i można go myć w zmywarce. Zawartość dzbanka „przykryta” wieczkiem z kalendarzowym wskaźnikiem wymiany wkładu. Pilnuje kontrolowania terminowej wymiany elementu filtrującego, którego zasoby są przeznaczone na około 250 litrów wody.
Cztery etapy filtracji
BRITA Aluna XL wykorzystuje wymienne wkłady z serii Maxtra z czterostopniowym systemem filtracji. W pierwszym etapie woda przepuszczana jest przez mechaniczne sitko w celu usunięcia grubszych cząstek. Drugim krokiem jest rozpuszczanie metali ciężkich, kationów glinu, żelaza, wapnia i magnezu przy udziale żywic kationowymiennych. Następnie włączana jest warstwa węgla aktywnego pochłaniająca rozpuszczone zanieczyszczenia organiczne i toksyczne związki chloru. Na koniec woda jest przepuszczana przez mechaniczny filtr o drobnych oczkach.
Optymalna pojemność
Całkowita pojemność dzbanka to 3,5 litra. Spośród nich przefiltrowana woda stanowi 2 litry. To wystarczy do napełnienia przeciętnego czajnika i dodatkowo napełnienia żelazka do prasowania rzeczy. Do wad tego modelu zalicza się wysoki koszt wymiennych elementów filtrujących, które są sprzedawane prawie kosztem nowego dzbanka z kompletnym wkładem. Alternatywą dla „natywnej” kasety mogą być odpowiednie filtry Maxfor firmy Aquaphor. Ale ich zasoby są o jedną trzecią mniej.