Lokalizator GPS Apple AirTag
Wideo 74Zdjęcia 10 |
Apple AirTag |
|
Przed zakupem zawsze zapytaj doradcę sklepu internetowego o specyfikację i skład zestawu produktu
Katalog Apple 2024 - nowości, hity sprzedaży i najbardziej aktualne modele Apple.
Kup Apple AirTag
Wszystkie ceny 26 →Apple AirTag MX532ZY/A | 130 zł |
APPLE Lokalizator APPLE AirTag (1 Pack) Srebrny MX532ZY/A | 150 zł |
Apple Airtag (1-Pack) | 199 zł |
Lokalizator Apple AirTag GS-A-APL-013 | 150 zł |
Lokalizator Apple AirTag Bluetooth IP67 VoiceOver MX532RU/A | 136 zł |
Apple w żadnym wypadku nie był pierwszym, który użył tagów do znajdowania zagubionych przedmiotów. Jednak w ramach swojego ekosystemu podniósł poziom ich interakcji z urządzeniami „jabłkowymi” w niespotykanej jakości.
Kompaktowy tablet
Czyli Apple AirTag - to taki mały tracker o wymiarach obudowy 31,9x31,9x8 mm i ważący tylko '11. Urządzenie wykonane jest w formie tabletu, w którym znajduje się akcelerometr, moduł bezprzewodowy oraz Bluetooth LE, chip U1, oraz wbudowany głośnik wymienny akumulator CR2032 o deklarowanej autonomii około roku. Korpus zawieszki jest zabezpieczony przed kurzem i wilgocią zgodnie z wymaganiami normy IP67.
Połączenie automatyczne
W AirTag nie ma otworów przelotowych, więc aby zawiesić lokalizator na przykład na pęku kluczy, trzeba będzie osobno dokupić drogi pasek. Ale w korpusie tagu znajduje się magnes, który umożliwia przymocowanie AirTag do dowolnej metalowej powierzchni. Podłączenie urządzenia śledzącego jest skrócone przez przyniesienie do niego smartfona Apple. Tag jest rozpoznawany automatycznie, użytkownik zostanie poproszony o nadanie mu nazwy („Klucze”, „Parasol” itp.). Jeśli powiążesz urządzenie z Apple ID, lokalizacja tagu będzie widoczna w aplikacji Znajdź mój na karcie Rzeczy. Aplikacja udostępnia funkcje wysłania sygnału dźwiękowego do znacznika, zbudowania do niego trasy, zmiany nazwy, włączenia trybu utraconego.
Globalna wyszukiwarka
Istnieje kilka prostych sposobów wyszukiwania rzeczy oznaczonych trackerem AirTag. Najpierw przez asystenta Siri. Po drugie, korzystając ze wspomnianego lokalizatora. Gdy tag znajduje się w zasięgu Bluetooth dowolnego iPhone'a, jego lokalizacja jest anonimowo przesyłana do Ciebie za pomocą zaszyfrowanego sygnału za pośrednictwem aplikacji wyszukującej. Co więcej, nie będzie można dyskretnie włożyć AirTag do kieszeni lub torby w celu śledzenia - system wykryje, że w pobliżu podróżuje czyjś tag i wyda ostrzeżenie.
Najdokładniejsze pozycjonowanie
W wielu krajach na całym świecie wdrożono kolejną zabójczą funkcję tagu - technologię Ultra-Wide Band, która zapewnia najdokładniejsze pozycjonowanie rzeczy w zasięgu bezprzewodowej sieci Bluetooth smartfona (z dokładnością do kilku centymetrów). Jego pracę napędza wbudowany chip U1, ale w rodzimych szerokościach geograficznych technologie są zarezerwowane dla potrzeb wojskowych. Akcesorium z pewnością przyda się wszelkim „zamieszaniu”, a wraz z wdrożeniem UWB otworzy jeszcze więcej możliwości korzystania z etykiety.